Zamknij

Wakacje bez telefonu w zamian za prezenty? Władze wyspy kuszą turystów

Redakcja
03.02.2020 11:59
Grupa turystów z telefonami
fot. Shutterstock

Władze niewielkiej wyspy Man chcą zachęcić turystów do spędzania wakacji bez telefonu. W ramach nowej akcji w zamian za wyłączenie smartfonów można otrzymać mnóstwo ciekawych gadżetów przydatnych dla podróżujących. Pomysł realizowany jest w ramach inicjatywy "cyfrowego detoksu". 

Wiele osób nie wyobraża sobie urlopu bez telefonu. Coraz więcej wakacyjnych kurortów czy wysp zachęca jednak wypoczywających do spędzania wakacji bez wpatrywania się w urządzenia elektroniczne. Tak jest też w przypadku brytyjskiej wyspy Man, która stworzyła ciekawy program "Visit Isle of Man". W ramach nowej akcji możemy "wymienić" telefony na mapy, przewodniki czy aparaty analogowe...

Wyspa Man – zostaw telefon, dostaniesz gadżety

Każdy turysta, który zjawi się na wyspie Man, może zdecydować się na cyfrowy detoks. Na czym to polega? Turyści zostaną poproszeni o zablokowanie swoich telefonów na czas pobytu na wyspie. W zamian za podjęcie tego wyzwania można odebrać Phonebox – specjalną skrzynkę pełną gadżetów. W zestawie znajdzie się m.in. przewodnik po wyspie, lornetka, lupa, karty do gry, pocztówki, notatnik i długopis, papierowa mapa i analogowy aparat.

Zobacz także

– Chcemy zachęcić naszych gości do odłączenia się od cyfrowych rozrywek, oderwania od pracy i mediów społecznościowych oraz skoncentrowaniu się na otoczeniu. Pomoże to ludziom dostrzec wiele lokalnych atrakcji – powiedziała Angela Byrne, kierowniczka organizacji Vitsit Isle of Man. 

Organizatorzy dodają, że stałe uczestnictwo w przestrzeni wirtualnej sprawia, że nie możemy w pełni cieszyć się wakacjami. Wierzą też, że dzięki "cyfrowemu detoksowi" przyjezdni będą świadomie spędzać czas z bliskimi i korzystać z uroków przyrody. Inspiracją do stworzenia akcji promocyjnej były badania, które wykazały, że aż 83 proc. Brytyjczyków uważa, że cyfrowy detoks może przynieść wiele korzyści.

Wyspa Man, położona na Morzu Irlandzkim, słynie przede wszystkim z wyścigów motocyklowych, które od 1907 odbywają się tu pod nazwą Isle of Man Tourist Trophy. Miejsce to przyciąga również krajobrazami. Cały obszar ma status biosfery UNESCO.

ZOBACZ TAKŻE: 

•  Dom za 1 euro w słonecznych Włoszech. Kolejna zaskakująca oferta władz miast

•  Pobyt w domu Julii w Weronie za list miłosny? Zaskakujący konkurs na walentynki

Źródło: fly4free.pl, wp.pl

___

RadioZET.pl/NC