Zamknij

Wyjazd do Grecji tylko z "paszportem zdrowotnym"? Potwierdzi, że nie mamy koronawirusa

Redakcja
23.04.2020 10:51
Santorini - Grecja
fot. Pixabay

Władze Grecji poinformowały, że rozważają wprowadzenie "paszportów zdrowotnych" dla przyjezdnych. Taki dokument ma być potwierdzeniem, że dana osoba nie jest zakażona koronawirusem. Unia Europejska również prowadzi dyskusje na temat tego, w jaki sposób obywatele będą mogli wyjeżdżać na wakacje.

Harry Theocharis, grecki minister turystyki, przyznał, że w tym roku sezon turystyczny będzie znacznie krótszy niż zwykle. W wywiadzie dla Skai TV powiedział, że w czasie trzech miesięcy (od lipca do września) trzeba będzie nadrobić wszelkie straty związane z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa.  

Paszporty potwierdzą, że jesteśmy zdrowi

Grecki polityk przyznał, że na szczeblu Unii Europejskiej trwają obecnie dyskusje na temat tego, w jaki sposób obywatele krajów unijnych będą mogli wyjeżdżać na wakacje.

Jednym z pomysłów ma być właśnie wprowadzenie "paszportu zdrowotnego", który będzie potwierdzeniem na to, że dana osoba nie jest zarażona koronawirusem. Harry Theocharis zapewniał, że jest to metoda "bezpiecznego wjazdu" do kraju. 

Na czym miałoby to polegać? Każda osoba planująca wyjazd na wakacje na terenie Europy musiałaby przejść test na koronawirusa. Taki test miałby zostać przeprowadzony przez państwo członkowskie UE, z którego pochodzi dana osoba.

Theocharis dodał, że turystyka w kraju spanie o ok. 50 proc i że nie spodziewa się przyjezdnych spoza Europy. Rząd Grecji ma nadzieję, że od 4 maja będzie mógł stopniowo znosić ograniczenia wynikające ze społecznej kwarantanny.

Zagłosuj

Czy wprowadzenie 'paszportów zdrowotnych" to dobry pomysł?

Liczba głosów:

W Grecji odnotowano do tej pory ponad 2400 przypadków zakażenia koronawirusem, a 121 osób zmarło. Chociaż liczba ofiar pandemii w tym kraju jest niewielka w porównaniu z państwami, takimi jak Włochy, Hiszpania czy Francja, narasta obawa o rozprzestrzenianie się choroby pośród przebywających w tym kraju migrantów.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: www.keeptalkinggreece.com, PAP

___

RadioZET.pl/NC