Zamknij

Wakacje w Polsce w dobie koronawirusa. Co się zmieni w podróżowaniu? [Wywiad]

Redakcja
16.06.2020 14:09
Plaża w Helu
fot. Screen

Tegoroczny sezon wakacyjny z pewnością będzie wyglądał inaczej niż dotychczas. Jak zmieni się podróżowanie w dobie pandemii? Na co zwrócić uwagę, planując urlop w Polsce? Odpowiada Michał Cessanis, podróżnik i dziennikarz. 

Z powodu pandemii oraz licznych ograniczeń w podróżowaniu większość Polaków planuje spędzić urlop w kraju. Od czego zacząć planowanie wakacji? Co się zmieni w sposobie spędzania urlopu w Polsce?

Zamiast hotelu, agroturystyka

Planując wakacje, warto zainteresować się agroturystyką. Ta oferta jest bardzo rozbudowana w całej Polsce i jest "bezpieczniejszą" opcją w dobie pandemii. 

–  Na wypoczynek szukam agroturystyk. Dla mnie to bardzo ciekawy pomysł na nocleg. Po pierwsze, jest zwykle z dala od miasta. Po drugie, jestem na łonie natury i mam sporo przestrzeni dla siebie. Są też piękne tereny do aktywnego spędzania wolnego czasu – jazdy na rowerze czy spływów kajakowych. A jednocześnie nie ma tak dużych skupisk ludzi jak w innych popularnych miejscach – przyznał Michał Cessanis.

Dziennikarz dodaje, że dobrym rozwiązaniem może też być wypoczynek na polach kempingowych w otoczeniu przyrody.

Odejdziemy od miast na rzecz "przyrody"

– Myślę, że zacznie się poszukiwanie miejsc nieoczywistych. Odejdziemy od miast na rzecz przyrody. Oczywiście masowa turystyka pozostanie jak np. wypoczynek w polskich górach i nad morzem. Zaczniemy jednak częściej szukać miejsc mniej znanych, w których będziemy mieć poczucie swobody w podróżowaniu po Polsce. Góry Świętokrzyskie. Warmia zamiast Mazur. Suwalszczyzna. Takich miejsc w Polsce jest sporo – mówi Michał Cessanis.

Dziennikarz zwrócił też uwagę na to, że podróżując po Polsce w dobie pandemii, większość z nas przesiądzie się do samochodu. To z kolei wiąże się z jeszcze większymi korkami na polskich drogach. Cessanis podkreślił też, że chcąc podróżować (samolotem, pociągiem czy samochodem), musimy przygotować się na zmiany i utrudnienia.