Zamknij

Wakacje zimą – gdzie warto polecieć w poszukiwaniu słońca?

Redakcja
03.11.2017 15:54
Wakacje zimą – gdzie warto polecieć w poszukiwaniu słońca?
fot. Pixabay

Prognoza pogody na grudzień i styczeń: około 25 stopni Celsjusza. Do tego plaża, palmy i ciepły ocean. Kto z nas nie marzy o takiej zimie? Na szczęście jest wiele miejsc na świecie, które to wszystko mogą zagwarantować.  Oto nasze rekomendacje na zimę 2017/2018.

Kiedy w Polsce wielkimi krokami zbliża się zima, warto pomyśleć o miejscach, w których wciąż znajdzie się sporo słońca. Niesłabnącą popularnością cieszą się Zjednoczone Emiraty Arabskie pełne architektonicznych cudów. Do łask powróciły również Turcja i Egipt – kraje przyciągające słońcem, plażami i hotelami w dobrych cenach. A może wolicie wypoczynek pod palmami w egzotycznej Dominikanie? Oto nasze rekomendacje na zimę 2017/2018.

Zjednoczone Emiraty Arabskie: urlop w świecie luksusu

Z jednej strony futurystyczne dzielnice i ekskluzywne hotele, z drugiej ciągnąca się w nieskończoność pustynia i beduińskie wioski. Zjednoczone Emiraty Arabskie to kraj o wielu twarzach. Numerem jeden w Emiratach jest Dubaj, nazywany miastem rekordów. To tutaj znajdziecie najbardziej luksusowe hotele (nawet z 7-gwiazdkowym standardem), najwyższe budynki, najnowsze modele samochodów, a nawet najdroższy na świecie deser warty ponad 800 dolarów. Duże wrażenie robią sztucznie usypane Wyspy Palmowe, nazywane ósmym cudem świata. Ci, którzy chcą odpocząć od zgiełku i przepychu Dubaju, mogą wybrać się na urlop do Ras al-Khaimah. Miejsce to słynie z szerokich, piaszczystych plaż, malowniczych pasm górskich i pustyni o niemal czerwono-pomarańczowym kolorze. Od października do marca temperatura w Emiratach wynosi od 20-30 st. Celsjusza, a więc to idealna pora na zwiedzanie i aktywne spędzanie czasu.

Zjednoczone Emiraty Arabskie
fot. Pixabay

Zobacz także

Egipt: wakacje w kraju faraonów

Egipt przyciąga miłośników słońca i pasjonatów starożytnego świata. Symbolem kraju są niezaprzeczalnie piramidy, wznoszone na chwałę faraonów i uznawane za jeden z siedmiu cudów świata. Wakacje w Egipcie to nie tylko podróż w przeszłość, ale także wyprawa na cudowne plaże ze złocistym piaskiem i ciepłym morzem. Wspaniały klimat pozwala wypoczywać tutaj przez cały rok, również zimą. Stała temperatura wód Morza Czerwonego (uznawanego za najcieplejsze morze świata) przyczyniła się do powstania wyjątkowego bogactwa raf koralowych. Żyje w nich niemal 1,5 tys. gatunków tropikalnych ryb! Popularnym kurortem wśród turystów jest Sharm el Sheikh określane jest jako perła turystyczna Synaju. To właśnie w tym regionie można zobaczyć słynną górę, na której Mojżesz otrzymał od Boga 10 przykazań. U jej stóp leży klasztor św. Katarzyny – najstarsza, ciągle działająca świątynia w Egipcie.

Egipt_piramidy
fot. Pixabay

Turcja: relaks na plaży Kleopatry

Turcja zadziwia swoją różnorodnością. To tutaj znajdziecie długie plaże ze szczytami gór Taurus w tle i zabytki z czasów antycznych sąsiadujące z nowoczesnymi hotelami. W okresie zimowym średnia temperatura sięga ok. 20 st. Celsjusza, więc to doskonały czas na wycieczki i poznawanie niezwykle bogatej kultury. Dużą popularnością cieszy się kurort Side, położony na malowniczym cyplu i liczący ponad 2 tys. lat. Słynie z najpiękniejszych plaż w regionie – szerokich i piaszczystych. W regionie Kemer znajduje się fragment wybrzeża z zatokami wypełnionymi krystalicznie czystą wodą – wszystko w scenerii imponujących gór Taurus i lasów piniowych. W nowoczesnym kurorcie Alanya znajdziecie słynną plażę Kleopatry, na której, jak podają legendy, wypoczywała sama Kleopatra. Wielbiciele wyjątkowych krajobrazów muszą koniecznie zobaczyć Kapadocję uznawaną za cud natury i widniejącą na liście UNESCO. Jej imponujący, księżycowy krajobraz kształtowany jest przez formacje skalne – całość robi ogromne wrażenie.

Kapadocja
fot. Pixabay

PRZECZYTAJ TAKŻE: Turcja: 12 miejsc, które warto zobaczyć

Dominikana: perła Karaibów

To prawdziwy raj dla wielbicieli egzotycznej przyrody i wypoczynku pod palmami. Dominikanę od północy oblewają błękitne wody Oceanu Atlantyckiego, a od południa Morza Karaibskiego. Wybrzeże rozciąga się na długości ponad 1200 km i wyróżnia się zjawiskowymi, najpiękniejszymi na świecie plażami. Krajobraz urozmaicają malownicze karaibskie wioski, parki narodowe i zapierające dech w piersiach wodospady. Najpopularniejszym regionem w Dominikanie jest Punta Cana słynąca z białego piasku, przepięknych raf koralowych oraz luksusowych sieci hotelowych, które co roku odwiedzają celebryci z całego świata. Kolejnym, wyjątkowym miejscem jest Przylądek Samana. Miejsce to oferuje piękne plaże (głównie bezludne), fantastyczne krajobrazy górskie oraz nieskazitelnie błękitny Atlantyk. Przylądek warto zwiedzić samochodem, kiedy sceneria zmienia się jak w kalejdoskopie – dziewicze tereny, krystaliczna woda, wąwozy i wodne kaskady. Zimą w Dominikanie temperatura waha się od 24 do 28 st. Celsjusza w ciągu dnia.

Dominikana
fot. Pixabay

Zobacz także

___

RadioZET.pl/NC