Zamknij

Wakacyjna wyspa na sprzedaż. "To kawałek raju na ziemi"

Redakcja
09.10.2018 16:17
Toberua
fot. vladi-private-islands.de

Na sprzedaż wystawiono niewielką wyspę Toberua położoną na terenie wyspiarskiego państwa Fidżi. Ten kameralny, rajski zakątek z piaszczystą plażą i hotelem można mieć na własność. 

Toberua leży na wschodnim wybrzeżu nieco większej wyspy, Viti Levu. Ma powierzchnię nieco ponad 20 tys. metrów kwadratowych i można się na nią dostać tylko drogą wodną. Zdjęcia, które umieściła na swojej stornie agencja nieruchomości robią ogromne wrażenie.

Rajska wyspa do kupienia od zaraz

Na wakacyjnej wyspie Toberua czekają porośnięte palmami tereny, piaszczysta plaża z niemal białym piaskiem i krystaliczne czyste wody Oceanu Spokojnego. Na wyspie znajduje się też hotel butikowy, który jest w stanie jednorazowo pomieścić 16 gości. Ten kameralny kompleks działa na wyspie od 50 lat i poza wypoczynkiem na plaży i centrum spa, oferuje także kursy nurkowania - również nocnego. Ale to tylko początek. Na wyspie jest również restauracja, bar, sklep oraz pole golfowe dostępne wyłącznie w czasie odpływu. Dla chętnych dostępne są specjalne zajęcia, na których można dowiedzieć się wszystkiego o... palmie kokosowej. 

Obecny właściciel przeprowadził generalny remont całej infrastruktury znajdującej się na wyspie. Sam hotel ma bardzo dobre oceny w serwisie TripAdvisor, gdzie aż 88 procent użytkowników oceniła pobyt w nim jako "doskonały" - podaje "Rzeczpospolita". Ile kosztuje wyspa Toberua? Została wystawiona na sprzedaż za "jedyne" 6,1 mln dolarów czyli niecałe 23 mln złotych.

Na wyspę można dostać się tylko drogą wodną. Do lotniska Nausori, znajdującego się 23 km od Suvy, z wyspy można się dostać w 45 minut.

Zobacz także

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC