Zamknij

Pierwsze miasto w Polsce wprowadza bonusy dla zaszczepionych. Będą zniżki na atrakcje turystyczne

17.05.2021 13:21
Wałbrzych wprowadza bonusy dla zaszczepionych. Będą zniżki na atrakcje turystyczne
fot. SHUTTERSTOCK

Wałbrzych to pierwsze miasto w Polsce, które wprowadza system bonusów dla zaszczepionych przeciwko COVID-19. Mieszkańcy, którzy przyjęli przynajmniej jedną dawkę szczepionki, będą mogli otrzymać nawet o połowę tańsze bilety do miejskich instytucji kultury i do kompleksu sportowo-rekreacyjnego Aqua-Zdrój.

Jakiś czas temu pisaliśmy, że z inicjatywy prezydenta Wałbrzycha miejscy radni przyjęli uchwałę o obowiązkowym szczepieniu przeciwko COVID-19 wszystkich mieszkańców powyżej 18 lat i osób pracujących w mieście. Rada miasta zaapelowała też do ministra zdrowia o wpisanie COVID-19 na listę chorób zakaźnych objętych obowiązkiem szczepień. Uchwałę muszą jeszcze zaakceptować służby wojewody dolnośląskiego.

Teraz lokalne władze poszły o krok dalej i postanowiły wprowadzić system bonusów dla zaszczepionych mieszkańców miasta.

Wałbrzych. Zaszczepieni mieszkańcy ze zniżką na atrakcje turystyczne

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, powiedział, że stara się zrobić wszystko, "aby uzyskać poziom zaszczepienia mieszkańców miasta gwarantujący odporność populacyjną". Jednocześnie poinformował, że od wtorku (18 maja) zacznie działać system bonusów, który ma zachęcić do szczepień przeciwko COVID-19.

Mieszkańcy Wałbrzycha, którzy przyjęli przynajmniej jedną dawkę szczepionki, otrzymają duże zniżki na atrakcje turystyczne miasta. Będą mogli nabyć nawet o połowę tańsze bilety do miejskich instytucji kultury oraz do kompleksu sportowo-rekreacyjnego Aqua-Zdrój. Atrakcyjne obniżki będą obowiązywać w Zamku Książ, Starej Kopalni, Muzeum Porcelany, Teatrze Lalki i Aktora oraz w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury.

Prezydent Wałbrzycha poinformował także, że zarówno pracownicy miejskich instytucji kultury, jak i urzędnicy mający kontakt z mieszkańcami i turystami będą w pełni zaszczepieni.

"Osoby przychodzące do instytucji będą miały pewność, że są obsługiwane przez osoby, które nie będą źródłem zakażeń" - powiedział Szełemej.

Innym elementem systemu, który ma zachęcić do szczepień przeciwko COVID-19, będą nagrody rzeczowe. 

RadioZET.pl/PAP(Piotr Doczekalski)