Zamknij

Rzeka nagle zmieniła kolor na biały. Okazało się, że to ogromne ilości mleka [WIDEO]

16.04.2021 10:18
Walia - rzeka
fot. Shutterstock/ Zdj. ilustracyjne

Jedna z rzek w południowej Walii niespodziewanie zmieniła kolor na biały. Okazało się, że do wody dostały się ogromne ilości mleka po wypadku cysterny. Nagrania ukazujące płynącą "rzekę mleka" bardzo szybko podbiły sieć. 

Do niecodziennego zdarzenia doszło w okolicach miejscowości Llanwrda w Walii. Cysterna wioząca mleko przewróciła się na drodze, a zawartość zbiornika trafiła do wód rzeki Dulais. Widok "białej rzeki" był tak dużym zaskoczeniem dla mieszkańców, że postanowili uwiecznić to na nagraniach. 

Walia. "Rzeka pełna mleka" [WIDEO]

Walijskie służby podały, że do wody dostały się "nieznane ilości mleka", znacząco zabarwiając wodę na biały kolor. Filmiki z tego miejsca opublikowane w mediach społecznościowych bardzo szybko obiegły internet.

Na jednym z nagrań widać, jak kaskady mlecznej wody spływają w dół rzeki, pokonując sztuczne wodospady.

Funkcjonariusze z National Resources Wales (NRW), zajmujący się ochroną zasobów naturalnych w Walii, przekazali, że stan rzeki Dulais będzie na bieżąco monitorowany.

Lokalne służby podjęły decyzję o zamknięciu części drogi w miejscowości Llanwrda, gdzie doszło do wypadku. W czwartek (15 kwietnia) udało się usunąć cysternę, a droga ponownie została otwarta.

Źródło: BBC, TVN Meteo