Zamknij

We Włoszech powstaje luksusowe osiedle dla seniorów. Plaża i atrakcje dla osób powyżej 65 lat

Redakcja
22.01.2019 12:52
Fluminimaggiore na Sardynii
fot. Shutterstock

Luksusowe osiedle wyłącznie dla seniorów? Fluminimaggiore na Sardynii będzie pierwszą miejscowością we Włoszech przeznaczoną niemal w całości dla osób powyżej 65 roku życia. Z inicjatywy burmistrza ma powstać "wioska" z całodobową opieką medyczną i różnorodnymi atrakcjami, które zapewnią świetne warunki życia dla osób w podeszłym wieku. 

Marco Corrias, burmistrz Fluminimaggiore na Sardynii, oferując luksusowe warunki do życia dla seniorów z całej Europy, chce walczyć z wyludnianiem się liczącej prawie 3 tys. mieszkańców miejscowości. Miasteczko położone jest na włoskiej wyspie siedem kilometrów od morza i otoczone przez lasy i piękne widoki oraz zabytki archeologiczne.

"Szczęśliwa wioska" dla seniorów na Sardynii

Projekt zainicjowany przez władze Fluminimaggiore nosi nazwę "Szczęśliwej Wioski". Celem tej inicjatywy jest przezwyciężenie kryzysu, w jakim zaczęła pogrążać się miejscowość po zamknięciu tamtejszych kopalń węgla. W krótkim czasie Fluminimaggiore opuściło czterystu mieszkańców w poszukiwaniu pracy, porzuconych również zostało kilkaset domów. Burmistrz chce powstrzymać ten niepokojący proces wyludniania. 

Jak przyznał Marco Corrias w wywiadzie dla "La Stampa": - Tu we Fluminimaggiore myślimy o ofercie: dom pod klucz. Ci, którzy tu przybędą, znajdą oprócz łagodnego klimatu prestiżowe rezydencje, spółdzielnie gotowe świadczyć niezliczone usługi, transport dostosowany do indywidualnych potrzeb, najwyższej jakości lokalne jedzenie i możliwość pobytu na bardzo długich wakacjach.

Jakie atrakcje mają czekać na seniorów w "Szczęśliwej wiosce" na Sardynii? Pobyt na plaży w ciepłym klimacie, grzybobrania, kino, wycieczki do pobliskich winnic oraz na tereny wykopalisk archeologicznych. Goście ośrodka będą mieli też zapewnioną pełną opiekę medyczną przez całą dobę. W realizację projektu budowy ośrodka dla seniorów zaangażowano też mieszkańców, bo potrzebni są specjaliści w różnych dziedzinach: budownictwie, remontach, architekturze wnętrz.

Przeczytaj także:

• Skończyłeś 30 lat? Jesteś "za stary", aby wejść na tę plażę

• Uważaj na zakupy na włoskich plażach. Kara może wynieść nawet 30 tys. zł

Źródło: tvn24bis.pl

___

RadioZET.pl/NC