Zamknij

5 najbardziej romantycznych miejsc w Polsce. Pomysł na weekend tylko we dwoje

12.02.2020 15:35
Para na plaży
fot. Fotolia

Często mówi się, że „nieważne gdzie, ważne z kim”. A gdyby tak poszukać miejsc, które szczególnie sprzyjają atmosferze miłości? Z myślą o zakochanych przygotowaliśmy listę najbardziej romantycznych zakątków w Polsce. Podpowiadamy, gdzie najlepiej wybrać się w walentynki i nie tylko.

Gdzie spędzić romantyczny weekend w Polsce? Oto 5 miejsc, w których można spędzić niezapomniany weekend tylko we dwoje.

Romantyczny weekend w Kazimierzu Dolnym

Które miasto w Polsce jest najbardziej romantyczne? Zdecydowanym zwycięzcą w licznych zestawieniach jest Kazimierz Dolny. Zakochanych przyciąga do tego miejsca niemal wszystko — urokliwe renesansowe kamieniczki, tajemnicze ruiny, niesamowite widoki na Wisłę i trudna do opisania, romantyczna atmosfera.

Kazimierz Dolny
fot. Fotolia

Podobno właśnie kazimierski rynek jest najczęściej wybieranym miejscem w Polsce na ślubne sesje fotograficzne. I trudno się temu dziwić, spacerując po niesamowicie malowniczych uliczkach miasta. Warto odwiedzić zabytkowy zamek na wzgórzu, usiąść na „ławeczce zakochanych” z widokiem na rynek czy zjeść romantyczną kolację w jednej z restauracji.

Kazimierz Dolny został wymieniony wyróżniony CNN jako jedno z najbardziej romantycznych miast w Europie Środkowej

A może romantyczny weekend w spa? Kazimierz Dolny jest także idealnym wyborem. Szeroka oferta hoteli pozwoli zakochanym wybrać coś specjalnie dla siebie.

Zobacz także

Spacer „drogą miłości” we Wrocławiu

Wrocław to doskonałe miejsce dla zakochanych oraz tych, którzy dopiero szukają miłości. Duże znaczenie ma jedna z najpopularniejszych wrocławskich legend. Co trzeba zrobić, aby odnaleźć swoją drugą połowę? Najpierw odwiedzić katedrę i pomodlić się o wstawiennictwo w sprawach sercowych, następnie pogłaskać rzeźbę kamiennego lwa, a na koniec wejść na Most Tumski, gdzie już będzie czekać miłość naszego życia. O skuteczności tej metody trzeba się przekonać na własnej skórze, ale liczba „kłódek miłości” na słynnym moście wskazuje, że wiele osób odnalazło już szczęście.

Wrocław
fot. Fotolia

Obowiązkowym punktem podczas romantycznej wizyty powinien być także spacer po wrocławskim rynku uznawanym często za najpiękniejszy w całej Europie. A może na koniec kolacja we dwoje w jednej w urokliwych restauracji? Czemu nie!

Zobacz także

Arkadia — perła romantycznej architektury

Nie chodzi tutaj o znane warszawskie centrum handlowe. Mowa o romantycznym parku w stylu angielskim, który znajduje się niedaleko Łowicza, około 80 kilometrów od stolicy. Park jest dziełem życia Heleny Radziwiłłowej i świadectwem potęgi jednego z najsłynniejszych szlacheckich rodów. Stworzona pod koniec XVIII wieku Arkadia uznawana jest za perłę romantycznej architektury oraz mityczną „krainę szczęśliwości”.

Arkadia
fot. Fotolia

Warto zgubić się tutaj z ukochaną osobą pośród urokliwych alejek, wzdłuż stawów, strumieni i wodospadów, w otoczeniu zrekonstruowanych antycznych ruin. To miejsce naprawdę wyjątkowe, prawdziwie romantyczne.

Chełmno, czyli w „stolicy zakochanych”

Chełmno nazywane jest „stolicą zakochanych” czy „miastem miłości”. Dlaczego? Jego patronem jest bowiem sam św. Walenty. Relikwie świętego znajdują się w kościele farnym, więc warto wstąpić do świątyni i poprosić o wstawiennictwo w miłosnych sprawach. Nie brak również innych atrakcji stworzonych z myślą o zakochanych, np. specjalnie wytyczona trasa spacerowa czy organizowany co roku w Walentynki Festiwal Piosenki Miłosnej.

Chełmno
fot. Shutterstock

Oprócz tego w Chełmnie czekają unikatowe, średniowieczne zabytki. Symbolem miasta i miejscem, które zakochani powinni koniecznie odwiedzić, jest dominująca ponad doliną Wisły przepiękna panorama miasta, którą tworzą wysoko wznoszące się wieże chełmińskich kościołów.

Kraków — spotkanie na „moście zakochanych”

Podobno w Krakowie zakochanych można spotkać o każdej porze dnia i nocy. Pary przychodzą tutaj, aby zapiąć na moście kłódkę z inicjałami ukochanej osoby, a następnie wrzucić kluczyk do Wisły — to ma symbolizować trwałość ich uczucia. Właśnie dlatego kładka ojca Bernatka łącząca Kazimierz z Podgórzem nazywana jest często „mostem zakochanych”.

Kraków
fot. Shutterstock

W samym Krakowie znajdziemy wiele miejsce sprzyjających romantycznej atmosferze. Warto wybrać się na spacer po Kazimierzu, Plantach, a na koniec po Rynku Głównym, gdzie w przylegających do niego urokliwych uliczkach znajdziemy wiele romantycznych knajpek.

Zobacz także

___

RadioZET.pl/NC