Zamknij

Weekend za pół ceny: muzea, aquaparki i teatry o połowę taniej. Promocje w całej Polsce

Redakcja
02.10.2018 15:07
Aqua park Zakopane
fot. Facebook/Aqua park Zakopane

Ogólnopolska akcja „Weekend za pół ceny” odbędzie się od 5-7 października (piątek-niedziela). Podczas jesiennej edycji w kilku polskich miastach będzie można o połowę taniej zwiedzać wybrane atrakcje turystyczne oraz korzystać z określonych usług. Podpowiadamy, które miejsca warto zobaczyć w czasie weekendowej promocji. 

„Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” to ogólnopolska akcja promocyjna, która ma zachęcić Polaków do podróżowania po kraju i korzystania z różnorodnych atrakcji turystycznych również poza sezonem. W dniach 5-7 października będzie można skorzystać z 50 proc. zniżki na wybrane atrakcje porozrzucane po całej Polsce. Promocja obejmuje Wrocław, Warszawę, Poznań, Toruń, Kraków i Gdańsk.

Organizatorami akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" jest Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polska Organizacja Turystyczna.

Weekend za pół ceny w Warszawie

Muzeum Łazienki Królewskie
To bez wątpienia jeden z najpiękniejszych warszawskich parków. W czasie najbliższego weekendu za pół ceny będzie można zwiedzać klasycystyczny Pałac na Wyspie z Królewską Galerią Obrazów oraz apartamentami Stanisława Augusta, Starą Oranżerię z Królewską Galerią Rzeźby, Powozownię im. Zbigniewa Prus-Niewiadomskiego w Stajniach Kubickiego, a także Koszary Kantonistów z polskim salonem myśliwskim z XIX-XX wieku. 

Łazienki królewskie
fot. Pixabay

Stadion Narodowy
To największy i najbardziej imponujący stadion w Polsce. To tutaj rozgrywają się najważniejsze wydarzenia sportowe i kulturalne. Bilety w promocyjnych cenach obejmą wszystkie trasy wycieczkowe dla osób indywidualnych, dzięki czemu każdy będzie miał szansę poczuć się jak kibic piłkarski, a nawet zwiedzić szatnię, w której do meczów przygotowywali się Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski. Promocja obejmuje także punkt widokowy na stadionie.

Stadion Narodowy Warszawa
fot. Pixabay

Teatr Narodowy
W ten weekend mamy niepowtarzalną okazję, aby odwiedzić najstarszy istniejący do dziś teatr w Polsce, założony w 1765 roku przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. W ramach akcji "Weekend za pół ceny" dostępne są bilety na spektakl "Iwona, księżniczka Burgunda", czyli zaskakującą interpretację dramatu Gombrowicza. Bilety w cenie 35 złotych - ich pula jest ograniczona.

Zobacz także

Weekend za pół ceny w Krakowie

Dom Jana Matejki
Stara, krakowska kamienica przy ul. Floriańskiej (przebudowana w XVIII i XIX wieku) jest miejscem, w którym urodził się i tworzył wybitny malarz - Jan Matejko. We wnętrzach dawnego domu polskiego artysty znajdziemy m.in. zbiory rysunków, fotografie, dyplomy, medale oraz cenne dokumenty - w tym listy Matejki do rodziny i przyjaciół, a także autografy osobistości okazjonalnie korespondujących z artystą (m.in. Henryka Sienkiewicza czy Jacka Malczewskiego). Bilety do tego miejsca będą o połowę tańsze.

Kopalnia soli "Wieliczka" (okolice Krakowa)
Ciekawym punktem na turystycznej mapie Małopolski jest Kopalnia  Soli „Wieliczka”. Wizyta w tym miejscu to wędrówka po zjawiskowo pięknych, solnych podziemiach ciągnących się na głębokości niemal 135 metrów. We wnętrzach kopalni czekają wykute w soli kaplice, podziemne jeziora, rzeźby solne i imponujące komory, wśród których najpiękniejszą jest Kaplica św. Kingi.  Promocyjne ceny obowiązują na zwiedzanie "Trasy górniczej".

Kopalnia soli w Wieliczce
fot. Shutterstock

Muzeum Lotnictwa Polskiego
To będzie idealne miejsce dla wielbicieli lotnictwa i militariów. W muzeum można zobaczyć m.in. bogate zbiory samolotów, śmigłowców, szybowców i silników lotniczych. Obiekt posiada również bibliotekę z ponad 30 tysiącami pozycji. To miejsce zdecydowanie godne polecenia. Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie znalazło się na 8. miejscu listy najlepszych muzeów lotnictwa na świecie telewizji CNN. Bilety do obiektu będą o 50 proc. tańsze.

Weekend za pół ceny w Zakopanem

Aquapark Zakopane
Ta atrakcja z pewnością spodoba się tym, którzy marzą o porządnej dawce relaksu w najbliższy weekend. Aquapark Zakopane to nowoczesny obiekt z basenami, udogodnieniami dla dzieci i i centrum spa. Promocyjny bilet (50% zniżki) w ramach jesiennej edycji "Weekend za pół ceny" obejmuje nieograniczone wejście do strefy basenowej m.in: basen rekreacyjny oraz pływacki z wodami termalnymi, jacuzzi, hydromasaże, dziką rzekę, zjeżdżalnie, brodzik dla dzieci oraz kompleks saun. 

Zobacz także

Muzeum Karola Szymanowskiego
To tak naprawdę jeden z oddziałów Muzeum Narodowego w Krakowie. Znajdujące się z Zakopanem, w willi Atma, Muzeum Karola Szymanowskiego przybliża postać najwybitniejszego polskiego kompozytora w pierwszej połowie XX wieku. W Atmie powstały takie dzieła jak m.in. folklorystyczny balet - pantomima Harnasie, IV Symfonia koncertująca, II Koncert skrzypcowy i Litania do Marii Panny. W ten weekend bilety do muzeum są połowę tańsze.

Weekend za pół ceny we Wrocławiu

Wycieczka po Wrocławiu
W najbliższą sobotę o połowę taniej można zwiedzić Wrocław z przewodnikiem. W programie zwiedzania m.in. wrocławski Rynek, Podziemna Trasa Notre Dame, Hala Stulecia, Ogród Japoński, Uniwersytet Wrocławski czy Ostrów Tumski. Cena biletu obejmuje również wstęp do obiektów. 

Wrocław
fot. Pixabay

Muzeum Pana Tadeusza
W ramach promocji "Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny" możemy zwiedzić muzeum indywidualnie, jak i skorzystać ze zwiedzania z przewodnikiem. We wrocławskim muzeum zobaczymy jedyny istniejący rękopis Mickiewiczowskiego Pana Tadeusza w otoczeniu kilkuset autentycznych manuskryptów, starodruków, grafik, obrazów, rzeźb i przedmiotów codziennego użytku, a wszystko uzupełnione ponad setką aplikacji i prezentacji multimedialnych. Warte uwagi są stałe wystawy muzeum - Rękopis Pana Tadeusza i Misja: Polska. 

Weekend za pół ceny w Gdańsku i Malborku

Stadion Energa Gdańsk 
W ten weekend bilety na zwiedzanie Stadionu Energa Gdańsk będzie można zakupić w niższej cenie. Trasa zwiedzania obejmuje zakątki i lokalizacje, których nie zobaczymy przychodząc na mecz. Mamy okazję zobaczyć szatnię zawodników, salę konferencyjnej, w której po meczach występują trenerzy drużyn czy strefę mixed zone, z której zawodnicy wychodzą na boisko.

Muzeum Zamkowe w Malborku
Wizytówką miasta jest słynny zamek, czyli jedna z najznakomitszych średniowiecznych fortec w Europie. Ten imponujący, rozległy kompleks składa się z trzech imponujących zamków o łącznej powierzchni 210 tys. m2. Przez 150 lat ta potężna twierdza była siedzibą zakonu krzyżackiego, a od 1997 roku widnieje na liście zabytków UNESCO. Obecnie zamek w Malborku udostępniony jest w postaci muzeum. W dniach 5–7 października 2018 roku zapewnione jest 50% zniżki na bilety - zwiedzanie trasą historyczną.

Malbork
fot. Pixabay

Zobacz także

___

RadioZET.pl/NC