Zamknij

„Weekend za pół ceny”: muzea, termy i aquaparki o połowę taniej! Skorzystaj z atrakcji w całej Polsce

Redakcja
09.03.2018 10:54
Termy
fot. Adrian Gladecki/East News

Ogólnopolska akcja „Weekend za pół ceny” odbędzie się od 9-11 marca. Dzięki niej w całej Polsce będzie można o połowę taniej zwiedzać wybrane atrakcje turystyczne oraz korzystać z określonych usług. W weekendowej akcji organizowanej przez Polską Organizację Turystyczną oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki bierze udział aż 660 obiektów w całym kraju! My przedstawiamy 10 najciekawszych. 

„Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” to ogólnopolska akcja promocyjna, która ma zachęcić Polaków do podróżowania po kraju i korzystania z różnorodnych atrakcji turystycznych również poza sezonem. W dniach 9-11 marca będzie można skorzystać z 50 proc. zniżki na wybrane atrakcje rozrzucone po całej Polsce. 

W ubiegłym roku w akcji wzięło udział prawie 190 000 turystów, którzy skorzystali z tysiąca różnorodnych usług. Oferta tegorocznej edycji „Weekend za pół ceny” ma obejmować 660 obiektów, więc będzie w czym wybierać.

W góry, nad może czy nad jezioro? Chociaż lista oferowanych atrakcji "za pół ceny" jest długa i urozmaicona. Poniżej przedstawiamy te najciekawsze, w wybranych miast w Polsce.

Weekend za pół ceny – Warszawa 2018

Zamek Królewski

To słynna atrakcja turystyczna w Warszawie, widniejące na liście zabytków UNSECO. W Zamku Królewskim można zobaczyć m.in. sale królewskie stworzone dla króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz sale sejmowe. Najpiękniej prezentuje się Sala Tronowa w ozdobiona złotą dekoracją.

W czasie weekendowej akcji, w sobotę, będzie możliwość zwiedzenia za połowę ceny Trasy Zamkowej oraz ekspozycji w Pałacu pod Blachą. W niedzielę wstęp będzie całkowicie bezpłatny.

Warszawa
fot. Shutterstock

Muzeum Łazienki Królewskie

Bez wątpienia jeden z najpiękniejszych warszawskich parków. To tutaj znajdziemy klasycystyczny Pałac Na Wyspie, Starą Oranżerię z Królewską Galerią Rzeźby, Pałac Myślewicki z apartamentami księcia Józefa Poniatowskiego, Powozownię im. Zbigniewa Prus-Niewiadomskiego w Stajni Kubickiego, a także Koszary Kantonistów z polskim salonem myśliwskim z XIX-XX w. Każda z tych atrakcji w ten weekend będzie dostępna za pół ceny.

Stadion Narodowy

To największy i najbardziej imponujący stadion w Polsce. To tutaj rozgrywają się najważniejsze wydarzenia sportowe i kulturalne. W czasie weekendowej akcji wszyscy chętni będą mogli wybrać się z 50 proc. rabatem na wycieczki po PGE Narodowym i zwiedzić szatnię piłkarską, w której do meczów przygotowywali się m.in. Cristiano Ronaldo czy Robert Lewandowski.

To nie koniec atrakcji. W ramach promocji można taniej nabyć bilety na przykład na ekstremalny zjazd kolejką tyrolską nad płytą stadionu.

Weekend za pół ceny – Kraków 2018

Muzeum Lotnictwa Polskiego

To będzie idealne miejsce dla wielbicieli lotnictwa i militariów. W muzeum można zobaczyć m.in. bogate zbiory samolotów, śmigłowców, szybowców i silników lotniczych. Obiekt posiada również bibliotekę z ponad 30 tysiącami pozycji. To miejsce zdecydowanie godne polecenia. Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie znalazło się na 8. miejscu listy najlepszych muzeów lotnictwa na świecie telewizji CNN. Bilety do obiektu będą o 50 proc. tańsze.

Kopalnia soli "Wieliczka"(okolice Krakowa)

Wizyta w tym miejscu to wędrówka po zjawiskowo pięknych, solnych podziemiach ciągnących się na głębokości niemal 135 metrów. We wnętrzach kopalni czekają wykute w soli kaplice, podziemne jeziora, rzeźby solne i imponujące komory, wśród których najpiękniejszą jest Kaplica św. Kingi. Kopalnia Soli „Wieliczka” to blisko 3 kilometry krętych korytarzy oraz 800 schodów do pokonania. 

Promocja "Weekend za pół ceny" obowiązuje na zwiedzanie Trasy Górniczej.

Kopalnia Soli Wieliczka
fot. Shutterstock

Żywe Muzeum Obwarzanka

To doskonały wybór dla tych, którzy kochają lokalne, krakowskie wypieki. W Żywym Muzeum Obwarzanka, podczas pokazu, poznamy wszystkie sekrety obwarzanka krakowskiego, historię oraz unikatowy proces jego produkcji, a co najważniejsze sami spróbujemy swoich sił w roli piekarza.

Aby wziąć udział w pokazach organizowanych w muzeum, należy wcześniej zrobić rezerwację na stronie internetowej.

Weekend za pół ceny – Zakopane 2018

Aquapark Zakopane

Ta atrakcja z pewnością spodoba się tym, którzy marzą o porządnej dawce relaksu w najbliższy weekend. Aquapark Zakopane to nowoczesny obiekt z basenami, udogodnieniami dla dzieci i i centrum spa.

W ramach "Weekendu za pół ceny" możemy skorzystać z nielimitowanego wstępu do strefy basenowej, m.in. basenu rekreacyjnego oraz pływackiego z wodami termalnymi, jacuzzi, hydromasaży, dzikiej rzeki, zjeżdżalni, brodzika dla dzieci oraz kompleksu saun. Zdecydowanie warto się tam wybrać!

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej

Kompleks Terma Bania jest idealnym punktem na weekendowy wypoczynek. Na miejscu znajdziemy baseny rekreacyjne wewnętrzne i zewnętrzne z wodą termalną, zjeżdżalnie, wodny plac zabaw, strefę relaksu oraz inne atrakcje.

Akcja promocyjna na ten weekend obejmuje bilety regularne z nielimitowanym wejściem do stref: Zabawy, Zabawy i Relaksu, Saunarium, Saunarium i Strefy Relaksu. Liczba biletów jest ograniczona, więc warto się pospieszyć!

Weekend za pół ceny – Malbork

Muzeum Zamkowe w Malborku

Symbolem miasta jest słynny zamek, czyli jedna z najznakomitszych średniowiecznych fortec w Europie. Ten imponujący, rozległy kompleks składa się z trzech imponujących zamków o łącznej powierzchni 210 tys. m2. Przez 150 lat ta potężna twierdza była siedzibą zakonu krzyżackiego, a od 1997 roku widnieje na liście zabytków UNESCO. Obecnie zamek w Malborku udostępniony jest w postaci muzeum.

Malbork
fot. Fotolia

W ramach promocji będziecie mogli wybrać się na zwiedzanie zamku trasą historyczną - oczywiście będzie o połowę taniej.

Weekend za pół ceny - Chorzów

Śląski Ogród Zoologiczny 

Niesamowite miejsce dla całej rodziny, a w ten weekend o połowę tańsze. Śląski Ogród Zoologiczny obejmuje obszar o powierzchni 47,5 ha będąc tym samym trzecim pod względem powierzchni ogrodem zoologicznym w Polsce. Łącznie na jego terenie znajduje się 280 gatunków zwierząt. 

Dużą popularnością wśród zwiedzających cieszy się minizoo, gdzie najmłodsi, pod nadzorem pracowników, mogą mieć bezpośredni kontakt ze zwierzętami. Warto odwiedzić też Kotlinę Dinozaurów, która stanowi ekspozycję wymarłych gadów.

Pełną listę atrakcji w ramach „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” znajduje się na stronie polskazobaczwiecej.pl.

___

RadioZET.pl/NC