Zamknij

Wielka Uczta nad Wisłą. Baw się w każdą sobotę i niedzielę obok mostu Poniatowskiego

Nina Czochara
09.08.2019 12:26
Bulwar nad Wisłą
fot. Shutterstock/Zdj. ilustracyjne

Popularna formuła spędzania czasu przy jedzeniu i kulturalnego biesiadowania znana z europejskich stolic i śródziemnomorskich miasteczek tego lata zawita nad Wisłę. Już w kolejną sobotę otworzy się Wielka Uczta Warszawska – plenerowy kompleks, który zacumuje na Bulwarze Grzymały - Siedleckiego, obok mostu Poniatowskiego.

Do tej pory odbyły się dwie, weekendowe edycje Wielkiej Uczty w Centrum Praskim Koneser. Tego lata wielosmakowa uczta przy wspólnej biesiadnej ławie będzie w każdy weekend, w nowej lokalizacji aż do połowy września.

Wielka Uczta Warszawska nad Wisłą

Wielka Uczta to nowy sposób na odkrywanie smaków, poszukiwanie kulinarnych uniesień i zaspokajanie apetytów. W menu znajdziesz najlepsze specjały. W czasie tego wydarzenia spróbujesz kultowych pozycji ulubionych warszawskich lokali gastronomicznych i spotkasz najlepszych, wyselekcjonowanych wystawców, którzy zaprezentują swoje najznakomitsze potrawy, wyroby oraz przetwory. Przez cały weekend będziesz próbować, kosztować i degustować. Poznasz nowe smaki i wrócisz do tych, które już bardzo dobrze znasz.

Na szukających ciekawych smaków i rządnych okołokulinarnych atrakcji co weekend czekać będzie 20 stołecznych gastronomów, street foodowych wystawców, producentów produktów spożywczych. Będą stoiska z produktami mięsnymi, wegetariańskimi, wegańskimi, bez laktozy, słodyczami, kiszonkami i kuchniami z całego świata. To będzie wielosmakowa biesiada dla podniebienia.

Wielka Uczta nad Wisłą (Bulwar gen. Grzymały- Siedleckiego) to raj nie tylko dla podniebienia, ale także bar z alkoholem oraz scena z aktywnościami towarzyszącymi. Poza częścią gastronomiczną odwiedzający goście otrzymają sporą dawkę wiedzy i atrakcji. Wszystkie aktywności, m.in. warsztaty, prelekcje, zabawy i zajęcia sportowe odbywające się w ramach imprezy, będą bezpłatne i dostępne dla każdego.

Wielka Uczta: dodatkowy program 

  • Sobota

16.00-18.00 Marta Głogowska (aktywistka społeczna, edukatorka)

Warsztaty: Perspektywa postawy proekologicznej

18.00-20.00 Arleta Duszińska i Emilia Staszewska (edukatorka V edycji miejskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej Dzielnica Wisła)

  • Niedziela

14.00-16.00 Marta Głogowska (aktywistka społeczna, edukatorka)

Warszaty: Upcycling/Wyzwolenie kreatywności

___

Materiały prasowe