Zamknij

Wieża Eiffla znów otwarta dla turystów. Przez 8 miesięcy nie można było jej zwiedzać

19.07.2021 13:49
Wieża Eiffla
fot. Shutterstock

Jeden z najpopularniejszych zabytków na świecie jest znów otwarty dla turystów. Od piątku 16 lipca wieżę Eiffla można zwiedzać po 8 miesiącach zamknięcia.

Wieża Eiffla to jedno z miejsc, które warto zobaczyć choć raz w życiu. Jest ona symbolem Paryża, a także Francji - nic więc dziwnego, że przyciąga zainteresowanie turystów odwiedzających ten kraj. Niestety od października obiekt ten był niedostępny dla zwiedzających ze względu na pandemię COVID-19. Teraz się to zmieniło.

W piątek 16 lipca wieża Eiffla została ponownie otwarta dla gości i znów można ją odwiedzić. Sprawdźcie, jakie ograniczenia obowiązują w tym miejscu.

Wieża Eiffla znów otwarta dla turystów. Przez 8 miesięcy nie można było jej zwiedzać

Mamy doskonałą wiadomość dla osób, które wybierają się w najbliższym czasie do Paryża. Ponownie dla zwiedzających została tu otwarta wieża Eiffla. Obiekt, który od października 2020 roku był zamknięty, udostępniono 16 lipca.

Zabytek można zwiedzać, ale z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Przede wszystkim liczba wejść na tutejszy taras widokowy została ograniczona do 50 proc. osób. Przez to też na wieżę w ciągu doby może wejść ok. 13 tys. turystów. Jak podaje portal Onet, wcześniej odwiedzało ją nawet 25 tys. ludzi dziennie.

Pamiętajcie też, że dostęp do zabytku mają osoby, które są w stanie udowodnić, że się całkowicie zaszczepiły, mają negatywny wynik testu na koronawirusa lub posiadają status ozdrowieńca.

Źródło: Onet