Zamknij

Willa w Toskanii do wygrania za 125 zł? Wystarczy kupić los

16.09.2020 14:59
Toskania
fot. Shutterstock

Można stać się właścicielem willi w Toskanii za jedyne 125 złotych. Wszystko dzięki nietypowemu pomysłowi pary z Włoch, która wystawiła swoją włoską willę na loterii. Za kupienie "szczęśliwego losu" można zdobyć dom z basenem o wartości 1,7 mln złotych. 

Para 45-latków z Toskanii postanowiła sprzedać swoją willę. Zamiast czekać na kupca oferującego im odpowiednią cenę, wystawili swoją willę na loterii. 

Willa w Toskanii do wygrania w loterii

Pojedynczy los kosztuje 25 funtów (około 125 złotych). Zakupu można dokonać online, a potem wystarczy zaczekać na informację o wygranej. Zwycięzca, który trafi na szczęśliwy los, stanie się właścicielem posiadłości położonej w jednym z najpiękniejszych regionów we Włoszech.

Włoska para nie tylko zobowiązała się do przekazania domu zwycięzcy tej loterii, ale także pokrycie kosztów związanych z finalizacją transakcji, m.in. zakwaterowaniem w hotelu i kupno biletów. Część kwoty zgromadzonej ze sprzedaży losów (ok. 50 tys. funtów) 45-latkowie chcą przekazać na cele charytatywne. Loteria ma zostać rozstrzygnięta 29 stycznia 2021 roku.

Organizatorzy zastrzegają jednak, że warunkiem skutecznego rozstrzygnięcia konkursu jest sprzedanie 20 tysięcy kuponów. O tej loterii jest jednak tak głośno w mediach, że obecni właściciele willi nie powinni mieć z tym problemu. Sprzedający informują jednocześnie, że jeżeli nawet nie uda się zebrać odpowiedniej liczby uczestników, to przewidziano konkurs pocieszenia - wśród posiadaczy losów wyłoniona zostanie osoba, która otrzyma nagrodę pieniężną - 10 tys. funtów. 

Toskania. Willa z basenem warta 1,7 mln zł

Willa z basenem, którą można wygrać w loterii, znajduje się w sielskim regionie Garfagnana. To około godziny jazdy samochodem od zabytków Pizy czy Florencji. W skład posiadłości wchodzą aż cztery sypialnie, trzy łazienki oraz duża kuchnia z jadalnią i salonem. Przed domem znajduje się sporych rozmiarów dziedziniec, a na tyłach - ogród z basenem.

Jak podaje "The Sun", willę wcześniej próbowano sprzedać za 365 tys. funtów (około 1,7 mln złotych).

Wszystkie osoby, które chcą wziąć udział w losowaniu, mogą kupić los online na stronie internetowej Winhousesinitaly.com.

Źródło: The Sun