Zamknij

Interesuje cię kultura Japonii? Zobacz, jak zdobyć wizę do Japonii

Redakcja
19.12.2020 16:47
Ulice w Japonii
fot. Shutterstock

Japonia to niezwykłe miejsce na mapie, do którego chętnie ściągają tłumy z różnych zakątków świata. Wokół wiz do Japonii narosło wiele mitów. Czas je rozwiać! Jak to jest z wizą do Japonii? Sprawdź, czy zdobycie wizy do Japonii jest aż tak trudne. 

Japonia to jedyne w swoim rodzaju miejsce na świecie. Fascynująca kultura, kolorowe i pełne nowoczesnych technologii miasta, egzotyczny język. Wszystko to sprawia, że to miejsce na mapie jest dla wielu celem turystycznych marzeń, a kto był choć raz, zapragnie znów wrócić! Choć wyprawa do Japonii nie należy do najtańszych, podobnie jak wyprawa do Kambodży czy na Kubę. Warto poznawać ją przez chociaż kilka dni! Czy aby wybrać się w podróż marzeń, potrzebujesz wizy? Zobacz!

Zobacz także: Kto musi posiadać wizę na Białoruś? Poznaj wszystkie wymogi

Wiza do Japonii – cena

Jeśli planujesz podróż do kraju Kwitnącej Wiśni, doskonała wiadomość brzmi: kup bilet na samolot, spakuj bagaż i leć! Co z wizą? Nie jest ci ona potrzebna, a zatem nic nie kosztuje! Są jednak dwa warunki: nie potrzebujesz tego dokumentu, jeśli wybierasz się tam z polskim paszportem w celach turystycznych i nie na dłużej, niż 90 dni. Jedyne, czego potrzebujesz, to karty informacyjne. Każdy turysta z Polski otrzyma taką na pokładzie samolotu od stewardessy. Na karcie trzeba wpisać podstawowe dane, takie jak:

 • numer lotu
 • numer paszportu
 • adres planowanego zakwaterowania na miejscu
 • narodowość
 • cel wizyty.

Bardzo ważne jest to, że podczas pobytu w Japonii w celach turystycznych, nie wolno pobierać żadnego wynagrodzenia. W takim przypadku jakakolwiek praca będzie nielegalna!

Wiza do Japonii - dokumenty potrzebne do wjazdu 

Przy odprawie strażnicy celni mogą poprosić (oprócz paszportu) o okazanie biletu powrotnego oraz ilości środków pieniężnych na utrzymanie podczas pobytu w Japonii. Bardzo ważne jest, aby paszport w dniu przylotu do Japonii był ważny jeszcze przez minimum trzy miesiące. Pokochałeś Japonię od pierwszego wejrzenia i czujesz, że trzy miesiące to za mało, by nacieszyć się tym krajem? W przypadku pobytu dłuższego niż 90 dni wymagana jest wiza. Otrzymuje się ją na podstawie:

 • zatrudnienia
 • studiów (lub innych celów naukowych)
 • zawarcia związku małżeńskiego z obywatelem Japonii.

Najnowsze i najbardziej pewne informacje najlepiej uzyskać w Ambasadzie Japonii w Polsce.

Zobacz także: Wiza Australia – co trzeba zrobić, by ją dostać?

Wiza do Japonii - zagrożenia

Wybierając się do Japonii, musisz pamiętać, że tamtejsze prawo zakazuje wwożenia kilku rzeczy:

 • broni
 • materiałów pornograficznych
 • owoców
 • nasion,

a także reguluje ilości niektórych towarów, w tym papierosów czy cygar.

Jeśli chcesz zabrać ze sobą swoje zwierzę, nie będzie z tym problemu. Futrzak musi jednak spełniać kilka warunków, w tym: mieć aktualne szczepienie przeciwko wściekliźnie i świadectwo zdrowia. Badania zwierzęcia wykonuje się także na granicy i albo jest przepuszczane dalej, albo zapada decyzja o dwutygodniowej kwarantannie.

Wiza do Japonii - deklaracja celna

Regulacje dotyczące zakazu przewożenia na teren Japonii owoców, nasion czy kwiatów podyktowane są szczególną dbałością o ekosystem. Jeśli chcesz zabrać ze sobą żywność, leki czy perfumy, musisz zapoznać się ze szczegółowymi restrykcjami dotyczącymi ich wwiezienia.

Japonia to piękny kraj, który ma wiele do zaoferowania. Warto się tu wybrać choć raz w życiu, aby obejrzeć piękne zabytki i poznaj nieco inną kulturę niż europejska. Japonia leży na wyspach na Oceanie Spokojnym i dostać się tutaj można głównie za pomocą samolotu. Jednak zanim wybierzesz się w taką podróż, dopełnij wszelkich formalności związanych z możliwością wjechania do tego kraju. Sprawdź, czy jest tu potrzebna wiza do Japonii, a jeśli tak, odpowiednio wcześnie o nią zadbaj. W innym wypadku nie będziesz mógł cieszyć się z urlopu.