Zamknij

Wizy do Turcji droższe dla Polaków. Turyści zapłacą więcej za wyjazd

Nina Czochara
28.10.2019 11:33
Turcja - Kapadocja
fot. Pixabay

Turyści planujący podróż do Turcji muszą liczyć się z niemal 75-procentową podwyżką cen za e-wizę. Obecnie za elektroniczną wizę do popularnego turystycznie kraju trzeba zapłacić 35 dolarów, czyli ok. 135 złotych. 

Ta zmiana jest o tyle zaskakująca, że jeszcze niedawno pojawiły się informacje o zlikwidowaniu opłat za wizy turystyczne dla Polaków. Tymczasem tureckie władze zdecydowały się na zupełnie odwrotną decyzję.

Turcja: droższa e-wiza dla Polaków

Jeszcze do niedawna elektroniczna wiza do Turcji, wyrobiona przez oficjalną stronę rządową, kosztowała 20 dolarów (czyli ok. 77 złotych). Teraz system wymaga opłaty w wysokości 35 dolarów, czyli niecałe 135 złotych. Nowa opłata za elektroniczną wizę do Turcji jest więc o 75 proc. wyższa. Wiza jest ważna przez 180 dni, ale w tym czasie możemy przebywać na terytorium Turcji przez maksymalnie 90 dni, z możliwością wielokrotnego wjazdu.

E-wiza do Turcji
fot. www.evisa.gov.tr/pl/arrivaldate/

O wizę można ubiegać się przez stronę internetową www.evisa.gov.tr/pl/ - wymagane jest podanie danych z paszportu, daty planowanego przyjazdu do Turcji i oczywiście uiszczenie opłaty. E-wizę należy wydrukować i zabrać ze sobą na lotnisko. O wizę można ubiegać się również po przylocie do Turcji. Do tej pory opcja ta była jednak droższa niż uzyskanie e-wizy – 30 dolarów zamiast 20. Na razie nie wiadomo, czy tzw. „visa on arrival” również podrożała.  

Warto jednak pamiętać, że odkładanie zakupu wizy do przybycia na lotnisko obarczone jest ryzykiem utraty. Jeśli bowiem z jakiegoś powodu odmówią nam przyznania wizy już po przylocie do Turcji, może to całkowicie popsuć nasze palny wakacyjne.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC