Zamknij

Wizyta na Lazurowym Wybrzeżu – 7 najpiękniejszych miejsc na Riwierze Francuskiej

26.07.2021
Aktualizacja: 26.07.2021 14:21
Wizyta na Lazurowym Wybrzeżu – 7 najpiękniejszych miejsc na Riwierze Francuskiej
fot. Shutterstock

Lazurowe Wybrzeże jest znane na całym świecie ze swojego piękna i malowniczych okolic. Poznaj najważniejsze atrakcje i miejsca Riwiery Francuskiej

Francja – kraj przyciągający dużą liczbę turystów z całego świata. Tutaj cudowna przyroda , piękne plaże I atrakcje, na które trzeba zobaczyć. Szczególnie popularne jest lazurowe wybrzeże Francji. Riwiera francuska jest znana na całym świecie ze swojego blasku i piękna. Od plaż i deptaków w Cannes i Monako po pola lawendy w Grasse i średniowieczne wioski Èze, jest całe mnóstwo miejsc do zwiedzania jeśli wybierzesz ten kierunek na swoje wakacje. Czytaj dalej, aby poznać siedem miejsc, które musisz zobaczyć na Lazurowym Wybrzeżu.

Lazurowe Wybrzeże - najważniejsze atrakcje

Le De Saint-honorat w Cannes

Kilka minut od Cannes, odkryj Ile Saint-Honorat, klejnot na Lazurowym Wybrzeżu.

Rajskie laguny istnieją nie tylko na końcu świata. W pobliżu zatoki Cannes znajduje się kilka chronionych obszarów: za bujną Ile Sainte-Marguerite spokojna Ile Saint-Honorat jest zabytkowym klejnotem, starannie zachowanym przez mnichów w opactwie Lérins. Na powierzchni 40 hektarów można na przemian rozkoszować się morzem z turkusowymi wodami i zwiedzaniem zabytków. Skorzystaj z okazji, aby odkryć miejsce o wyjątkowym otoczeniu, w którym produkowane są wina przodków i uznawane na całym świecie likiery.

Czytaj także: Poznaj Akropol - symbol zachodniej cywilizacji w jej najwspanialszej postaci

La Colline du Chateau

Każda podróż na Lazurowe Wybrzeże powinna rozpocząć się od przystanku w Nicei, z widokiem na lśniące wody Morza Śródziemnego. Zacznij od wspinaczki na La Colline du Château (Wzgórze Zamkowe), aby zobaczyć, o co to zamieszanie. Po dotarciu na szczyt panoramiczne widoki na Baie des Anges, Stare Miasto, promenadę w Nicei oraz zróżnicowane i tętniące życiem miasto zachwycą nawet najbardziej wymagających turystów.

Stare Miasto w Nicei

Kolorowe Vieille Ville w Nicei, czyli Stare Miasto, to zachwycający labirynt wąskich uliczek pełnych tętniących życiem restauracji, galerii i sklepów. Na wielu placach Starego Miasta rozsiane są kawiarnie, więc skorzystaj z okazji, aby usiąść z kawą w ręku i obserwować ludzi. Aby odwiedzić bardziej aktywnie, spędź trochę czasu spacerując po pobliskiej Promenade du Paillon, miejskim parku publicznym i ogrodzie botanicznym, który łączy Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej (również warte odwiedzenia) i Promenade des Anglais.

Pinede de Juan-Les-Pins w Antibes

Legendarne miejsce na Lazurowym Wybrzeżu, gdzie rozwija się pamięć o jazzie i jego odrodzeniu! Nie da się oddzielić Juana-Les-Pinsa od jazzu! Od lat 60. XX wieku w promiennym nadmorskim kurorcie Juan-Les-Pins odbywa się światowej sławy festiwal jazzowy, w którym biorą udział międzynarodowi artyści . Pinède Gould to kultowe miejsce, w którym sztuka spotyka się z morzem w niesamowitej zatoce. Jeden z najstarszych europejskich festiwali, na przestrzeni dziesięcioleci Jazz à Juan stał się jednym z legendarnych festiwali międzynarodowych, na których można odnaleźć wszystkie trendy artystyczne.

Saint-Tropez i jego port

Kino uczyniło mały port rybacki Saint-Tropez mitycznym miejscem znanym na całym świecie! To święta ziemia kina! Zjeżdżając z przepięknych wzgórz Gassin i Ramatuelle, odkrywamy mały port rybacki Saint-Tropez, a urok robi swoje. Tutaj wszystko wydaje się być z filmu – kamień, łodzie i ludzie emanują kolorami. Rozpocznij swoją wycieczkę po starym porcie z imponującą armadą jachtów, żaglówek i łodzi rybackich, a następnie udaj się do starego miasta i jego kolorowych wąskich uliczek. Spójrz w dół z cytadeli, aby podziwiać niezakłócony widok na Saint-Tropez i turkusowe wody Morza Śródziemnego.

Menton, perła Riwiery Francuskiej

Miasto Sztuki i Historii oraz stolica cytryny. Jeden z atutów Lazurowego Wybrzeża, którego zazdrości cały świat. Menton, ostatni bastion Lazurowego Wybrzeża, jest bramą do Ligurii i do odkrywania niesamowitej Vallée des Merveilles oraz malowniczego i dynamicznego miasta San Remo. Będziesz zaskoczony autentycznym charakterem Vieux-Menton, jego labiryntem kolorowych ulic, zadaszonymi halami targowymi, majestatyczną bazyliką Saint-Michel z widokiem na zatokę Garavan i wieloma wyjątkowymi ogrodami. Menton słynie również z delikatnie pachnących cytryn i odbywającego się co roku w lutym Festiwalu Cytryn.

Grasse lawendą stoi

Grasse to spokojna, ładna średniowieczna wioska, która również wyróżnia się jako światowa stolica perfum. Podczas gdy słynne perfumerie, takie jak Fragonard, oferują bezpłatne wycieczki po swoich fabrykach, prawdziwym powodem, dla którego warto tu przyjechać, jest podziwianie niemal niekończących się pól lawendy, które dominują w pagórkowatym krajobrazie okolicy. W sierpniu miasto jest gospodarzem Jasmine Festival , trzydniowego święta jaśminu, jednego z dwóch kwiatów, które zdominowały lokalną produkcję perfum (drugi to róża damasceńska).