Zamknij

Twój lot został odwołany? Pasażerowie Wizz Air otrzymują zwrot pieniędzy w ciągu 7 dni

25.02.2021 11:20
Wizz Air. Pasażerowie otrzymują zwrot pieniędzy za odwołany lot w ciągu 7 dni
fot. SHUTTERSTOCK

Dobra wiadomość dla wszystkich pasażerów Wizz Air, których lot został odwołany - węgierska tania linia lotnicza poinformowała, że jej automatyczny system zwraca 95 procent żądań zwrotów pieniędzy za odwołany lot w ciągu zaledwie tygodnia.

W maju ubiegłego roku Wizz Air uruchomił automatyczny system zwrotu środków. Wszystko przez odwoływane loty w związku z panującą pandemią koronawirusa na świecie. Jak podaje portal Pasazer.com, w 2020 roku, w porównaniu z 2019, węgierskie linie lotnicze odnotowały 3000 proc. wzrost wniosków o zwrot środków.

Pasażerowie Wizz Air ze zwrotem środków w ciągu tygodnia

Jak informuje portal Pasazer.com, obecnie, po kilku miesiącach od wdrożenia systemu, Wizz Air może pochwalić się zwrotem 95 procent żądań zwrotów pieniędzy za odwołany lat w ciągu zaledwie siedmiu dni. 

Jak czytamy w komunikacie prasowym, cytowanym przez portal Fly4Free.pl, zautomatyzowanie procesu zwrotów oznacza, że pasażerom, których loty zostały odwołane, Wizz Air, w oparciu o opcję wybraną przez klienta, automatycznie zwraca 120% wartości pierwotnej ceny w postaci punktów, oferuje możliwość otrzymania 100% zwrotu gotówki tą samą metodą, którą dokonano płatności lub bezpłatną zmianę rezerwacji. Pasażerowie mogą w łatwy sposób zawnioskować o zwrot środków - jednym kliknięciem na swoim koncie Wizz Air na wizzair.com lub klikając w link otrzymany w wiadomości email.

Aby przyspieszyć proces rozpatrywania zwrotów, Wizz Air zachęca pasażerów do dokonywania rezerwacji na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem mobilnej aplikacji. W przypadku dokonywania rezerwacji za pośrednictwem stron internetowych platform rezerwacji podróży, proces zwrotu może się wydłużyć.

Warto także w tym miejscu wspomnieć, że pasażerowie, którzy chcą zyskać dodatkową ochronę, mogą dokupić specjalną usługę WIZZ Flex. Dzięki niej można bezpłatnie odwołać rezerwację lotu do 3 godzin przez planowanym czasem odlotu i otrzymać 100% wartości pierwotnej ceny rezerwacji w postaci punktów WIZZ. Ponadto usługa uprawnia do nielimitowanych zmian daty oraz kierunku podróży.

RadioZET.pl/Pasazer.com/Fly4Free.pl