Zamknij

Wizz Air będzie latał do Chin? Zapowiada się nowa trasa z międzylądowaniem

08.04.2021 10:59
Wizz Air samolot
fot. Karol Makurat/Reporter/East News

Wizz Air może już niedługo uruchomić nową trasę z Budapesztu do Pekinu, z międzylądowaniem w Kazachstanie – taką informację przekazał podczas konferencji prasowej Peter Szijarto, minister spraw zagranicznych Węgier.

Jak informuje portal Fly4free.pl, o planach uruchomienia połączenia do Chin Szijarto powiedział podczas swojej wtorkowej wizyty w Kazachstanie. Chociaż data startu tej długiej trasy na razie nie jest znana, minister przyznał, że ma pojawić się w siatce lotów Wizz Aira. 

Wizz Air. Nowa trasa do Chin z międzylądowaniem?

Trasa ze stolicy Węgier do Chin miałaby być realizowana z międzylądowaniem. Zgodnie z przekazanymi informacjami w czerwcu Wizz Air wznowi loty na trasie z Budapesztu do Nur-Sułtan, czyli stolicy Kazachstanu (dawnej Astany). Następnie to połączenie miałoby być przedłużone do Pekinu. 

Oczywiście nie wszystkie plany nowych tras, ogłaszane przez węgierski rząd, dochodzą do skutku – nie ruszyły zapowiadane wcześniej loty m.in. do Mongolii. Z drugiej strony prezydent Węgier Wiktor Orban jest otwartym sprzymierzeńcem Chin i zależy mu na przyciągnięciu chińskich inwestorów. 

Nowe połączenie Wizz Aira do Pekinu byłoby konkurencją dla linii Air China – jeśli ta przywróciłaby loty z Budapesztu do Chin, które zostały zawieszone w marcu minionego roku z powodu pandemii. 

Wizz Air w ostatnim czasie ogłosił też sporo wakacyjnych tras z Polski. W letniej siatce pojawią się m.in. połączenia z Warszawy na Majorkę, z Poznania i Lublina do Splitu. Wcześniej węgierska linia ogłosiła też inne nowości, m.in. z Warszawy, Gdańska i Krakowa do Chorwacji oraz na greckie wyspy. Bilety na wszystkie nowe kierunki kosztują od 129 zł w jedną stronę.

Źródło: Fly4free, Pasażer