Zamknij

Wizz Air i LOT zawieszają popularne trasy z Polski. Wstrzymano aż 9 połączeń

03.07.2020 10:40
Wizz Air
fot. Pixabay

Węgierska linia Wizz Air zawiesiła do maja przyszłego roku niemal wszystkie połączenia z Polski do Kutaisi w Gruzji. Co więcej, zniknie popularna trasa do Marrakeszu. Cięcia w wakacyjnym rozkładzie planuje także LOT. 

Od 17 czerwca powróciły po długiej przerwie międzynarodowe loty z i do Polski. Siatki połączeń nie wyglądają jednak tak samo, jak przed pandemią. Część przewoźników zapowiada dodawanie kolejnych połączeń, inne linie wstrzymują trasy.

Wpływ na to mają również decyzje władz poszczególnych państw dotyczące otwarcia granic. Tak też jest w przypadku popularnej turystycznie Gruzji. Rząd tego kraju przedłużył zakaz lotów międzynarodowych co najmniej do końca lipca. Tamtejsze władze wycofały się z wcześniejszej zapowiedzi, że otwiera granice dla zagranicznych turystów od 1 lipca.

Wizz Air zawiesza loty do Gruzji i Maroka

Z systemu rezerwacyjnego linii Wizz Air zniknęły loty do Kutaisi z lotnisk w Gdańsku, Katowic, Wrocławia, Krakowa i Poznania. W tym momencie pierwszym terminem, na który można rezerwować bilety na tych trasach, jest początek maja 2021 roku.

Jak zauważa portal Fly4free, jedynym polskim lotniskiem, z którego Wizz Air będzie latał w tym roku do Kutaisi, jest Lotnisko Chopina w Warszawie. Bilety na tej trasie są dostępne w systemie od początku sierpnia, choć nie jest pewne, czy tak pozostanie.

Pewnym jest jednak, że węgierska linia skasowała połączenie z Warszawy do Marrakeszu w Maroku –  ta trasa nie będzie wznawiana w najbliższym czasie. 

Zobacz także

LOT: znikają połączenia do Rzymu i greckiej Kawali

Pierwsze wakacyjne trasy zawiesza też LOT. Narodowy przewoźnik wycofał z systemu rezerwacyjnego połączenia z Wrocławia do Rzymu-Fiumicino oraz z Poznania i Gdańska do greckiej Kawali. Podróżowanie między tymi lotniskami PLL LOT jest wciąż możliwe, ale tylko z przesiadką na Lotnisku Chopina. 

Warto przypomnieć, że od dzisiaj (3 lipca) LOT zaczyna uruchamiać ponad 100 nowych połączeń na wakacje

– Chorwacja, Hiszpania, Włochy, Malta, Bułgaria, Czarnogóra, Gruzja, Macedonia, Cypr, Albania czy wyspy Santorini, Kos, Korfu i Kreta to tylko wybrane kierunki, dostępne od 3 lipca w letniej ofercie LOT-u. Jak co roku polski przewoźnik wychodzi naprzeciw wakacyjnym planom Polaków i uruchamia 130 nowych połączeń do 36 najbardziej popularnych europejskich lokalizacji urlopowych – podał w komunikacie prasowym LOT.

Źródło: fly4free.pl