Zamknij

Wizz Air wprowadza nową usługę. Skorzystają pasażerowie, którzy chcą siedzieć razem

07.09.2020 11:36
Wizzair
fot. Shutterstock

Wizz Air wprowadził nową usługę do swojej oferty. Pasażerowie, którzy będą chcieli siedzieć obok siebie na pokładzie, nie będą już musieli rezerwować konkretnych miejsc w samolocie. W zamian linia oferuje opcję „Miejsca obok siebie”. 

Pasażerowie podróżujący tanimi liniami z pewnością wielokrotnie doświadczyli sytuacji, w której zostali automatycznie "rozdzieleni" w samolocie od swoim współtowarzyszy podróży. Nawet osoby z jednej rezerwacji muszą liczyć się z tym, że wylądują na miejscach oddalonych od siebie o kilka czy kilkanaście rzędów. Wizz Air postanowił wyjść naprzeciw takim osobom i wprowadził do swojej oferty nową usługę, oczywiście za dopłatą. 

Wizz Air: miejsca obok siebie w samolocie

Nowa usługa Wizz Aira została nazwana "Miejsca obok siebie". Ma ona zagwarantować, że będziemy siedzieć w czasie rejsu obok siebie – bez konieczności wykupienia konkretnych miejsc. Taka opcja skierowana jest przede wszystkim do tych, którym zależy, aby w trakcie podróży siedzieć razem. 

Wiąże się to jednak z dodatkowymi kosztami. Jak czytamy na stronie węgierskiego przewoźnika, cena wynosi 12 euro za odcinek, łącznie dla obojga dorosłych.

Warto tutaj podkreślić, że opcja ta jest dostępna tylko w przypadku rezerwacji obejmujących dwie osoby dorosłe i tylko w taryfach Basic. "Miejsca obok siebie" można wykupić zarówno podczas dokonywania rezerwacji, jak i dodać później do już istniejącej.

Czy to się opłaca? Obecnie wykupienie konkretnego miejsca kosztuje od 4 do nawet 50 euro. Jeśli uda się złapać te najtańsze miejsca, to opcja „Miejsca obok siebie” nie będzie opłacalne. Jeśli jednak dostępne będą tylko droższe siedzenia, dopłacenie 6 euro za osobę może się wydawać tańszym sposobem na zapewnienie sobie wspólnego lotu. 

Wizz Air - miejsca obok siebie
fot. Wizz Air

Źródło: Fly4free.pl