Zamknij

Wizz Air ogłosił nową trasę z Polski do Abu Zabi. Połączenie ruszy jeszcze w tym roku

Redakcja
04.05.2020 15:09
Wizz Air - samolot
fot. Flickr

Linia Wizz Air ogłosiła uruchomienie pięciu nowych tras z portu lotniczego w Abu Zabi (Zjednoczonych Emiratach Arabskich). Wśród nowości jest także jedno połączenie z polskim miastem - Katowicami. Bilety lotnicze są już dostępne w sprzedaży. 

Węgierska linia poleci z Abu Zabi do pięciu europejskich miast. Samoloty do Budapesztu i Bukaresztu wystartują już w czerwcu, a do Kluż-Napoki (w Rumunii), Sofii (w Bułgarii) oraz Katowic we wrześniu. Przewoźnik zastrzega, że uruchomienie nowych tras będzie możliwe pod warunkiem wznowienia lotów międzynarodowych w poszczególnych krajach.

Wizz Air poleci z Katowic do Abu Zabi

– Nowe trasy z Abu Zabi to wyraz naszego zaangażowania w łączenie stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich z najpopularniejszymi miejscami na świecie – twierdzi p.o. dyrektor generalny Abu Dhabi Airports Shareef Al Hashmi, cytowany w komunikacie. 

Połączenie z Abu Zabi (AUH) do Katowic ma ruszyć 15 września. Wcześniej ze śląskiego lotniska polscy pasażerowie mogli polecieć do Dubaju.

Bilety są już dostępne w systemie rezerwacyjnym Wizz Aira. Aktualna cena za bilet w obie strony wynosi około 550 złotych. Węgierska linia poinformowała, że w przypadku przesunięcia się daty pierwszych lotów na tej trasie, klienci, którzy dokonali rezerwacji, otrzymają możliwość zmiany daty rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120 proc. pierwotnej wartości rezerwacji na inne loty i usługi.

Wizz Air ogłosił nowe procedury w czasie lotów

Linia ogłosiła jednocześnie szereg procedur, które mają zapewnić pasażerom większe bezpieczeństwo w czasie lotów. Przewoźnik prosi o dokonywanie w miarę możliwości rezerwacji online, korzystania z punktów samodzielnego oddania bagażu, a także wyboru płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie

Personel pokładowy Wizz Air będzie miał też obowiązek noszenia maseczek i rękawiczek na pokładzie. Samolot jest czyszczony kilka razy dziennie, a w nocy poddawany dezynfekcji. Wizz Air uruchamia też specjalną kampanię informacyjną w kontekście COVID-19, aby dostarczyć pasażerom praktycznych wskazówek na temat bezpieczeństwa podróży.  

ZOBACZ TAKŻE:

___

RadioZET.pl/NC