Zamknij

Wizz Air ogłosił nową trasę z polskiego lotniska. Wraca po dwóch latach przerwy

17.08.2020 10:38
Wizz Air
fot. Shutterstock

Wizz Air poinformował o uruchomieniu od 22 października trasy z Lublina do Doncaster-Sheffield. To tak naprawdę powrót istniejącego wcześniej połączenia - węgierski przewoźnik skasował je w 2018 roku. 

Przywrócenie po dwóch latach przerwy trasy z/do Lublina jest efektem uruchomienia przez linię Wizz Air kolejnej bazy operacyjnej - tym razem w Doncaster/Sheffield (w hrabstwie South Yorkshire, w Anglii).

Wizzair poleci z Lublina do Doncaster-Sheffield

Loty na tej trasie ruszą 22 października i będą realizowane trzy razy w tygodniu: we wtorki, czwartki oraz soboty.

 –  Linie lotnicze Wizz Air wracają do Lublina z połączeniem, które cieszyło się dużą popularnością wśród mieszkańców naszego regionu. To potwierdza potencjał tej trasy, a dla nas jest sygnałem, że współpraca z przewoźnikiem przynosi oczekiwane efekty. Cieszę się, że nasi pasażerowie ponownie będą mogli skorzystać z oferty lotów do Anglii, a siatka lotów z naszego lotniska jest odbudowywana  – powiedział Andrzej Hawryluk, prezes Portu Lotniczego Lublin SA.

Lublin to jedna z siedmiu nowych tras z Doncaster/Sheffield, którą ogłosił Wizz Air. Węgierska linia poleci też z nowo otwartej bazy do Alicante, Faro, Larnaki, Koszyc, Malagi, Rygi i Suczawy.

Źródło: pasazer.com, fly4free.pl