Zamknij

Wizz Air ogłosił nową wakacyjną trasę. To popularny kierunek wśród turystów z Polski

11.02.2021 12:25
Wizz Air
fot. Shutterstock

Wizz Air poinformował, że uruchomi nową wakacyjną trasę do Chorwacji. Połączenie z Wrocławia do Splitu ma wystartować pod koniec czerwca. Loty są już dostępne w systemie rezerwacyjnym przewoźnika. 

Wizz Air ma dobrą wiadomość dla wszystkich fanów podróży i tych, którzy już myślą o wyjeździe do słonecznego miejsca. Węgierska tania linia zapowiedziała uruchomienie nowego połączenia z Polski do Splitu w Chorwacji. 

Przypomnijmy, że pod koniec stycznia  Wizz Air ogłosił  7 nowych tras z 5 pięciu różnych polskich miast. Na liście węgierskiego przewoźnika znalazły się bardzo atrakcyjne kierunki na wakacje, w tym także trasa z Gdańska do Splitu. 

Wizz Air poleci z Wrocławia do Splitu

Połączenie z Wrocławia do Splitu ma być sezonowe – wystartuje 20 czerwca i będzie realizowane do 12 września. Rejsy na tej trasie mają odbywać się raz w tygodniu – w niedziele. 

Samoloty z Wrocławia będą wylatywały o godz. 17.30 z lądowaniem o 19.10 w Splicie. Rejsy powrotny z Chorwacji zaplanowano na 19.50 z lądowaniem na wrocławskim lotnisku o godzinie 21.30. 

shutterstock_Split
fot.

Zobacz także

Split w Chorwacji: popularny kierunek na wakacje

Split jest drugim co do wielkości miastem Chorwacji, położonym w środkowej Dalmacji. Miasto położone na niewielkim półwyspie jest popularnym celem turystów. Znajdziemy tu wspaniałe zabytki, z Pałacem Dioklecjana na czele, kilka plaż, urokliwą promenadę wypełnioną kafejkami, a w pobliskich górach trasy do pieszych wędrówek.

Popularnym punktem wśród turystów jest plaża Baćvice położona ok. 1 km od ścisłego centrum miasta. Ma dobrze rozwiniętą infrastrukturę turystyczną i jest największą piaszczystą plażą w Splicie - nic dziwnego, że cieszy się tak dużą popularnością. 

Źródło: Wizz Air, Fly4free.pl