Zamknij

Wizz Air uruchomi nową trasę z Polski do Dubaju. Połączenie wystartuje jeszcze w tym roku

27.08.2021 14:04
Wizz Air poleci z Katowic do Dubaju. Połączenie wystartuje jeszcze w tym roku
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EASTNEWS

Dobra wiadomość dla wszystkich, którzy wybierają się do Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Wizz Air uruchomi nową trasę z Polski na główne lotnisko w Dubaju. Połączenie ma wystartować jeszcze w pierwszej połowie października. 

Wizz Air to węgierska tania linia lotnicza, która cieszy się ogromną popularnością. Nie ma się zresztą co dziwić. Konkurencyjne ceny biletów i szeroka siatka połączeń sprawiają, że przewoźnika codziennie wybierają setki turystów. Jak informuje portal Fly4Free.pl, w październiku Wizz Air wystartuje z nową trasą z Polski.

Wizz Air poleci z Katowic do Dubaju

Tania linia z Katowic na mniejsze lotnisko Dubai World Central w Zjednoczonych Emiratach Arabskich lata już od kilku lat. Na początku maja 2020 roku węgierski przewoźnik poinformował, że zamiast do Dubaju, będzie podróżować do Abu Zabi. Nowe połączenie początkowo miało wystartować 15 września. W związku z trudną sytuacja epidemiologiczną na świecie data ta zaczęła być jednak wielokrotnie przekładana. 

Jak informuje serwis Fly4Free.pl, teraz Wizz Air zdecydował się zmienić plany. Węgierska linia ponownie będzie latać z Katowic do Dubaju, ale na inne lotnisko - DXB, które jest głównym portem lotniczym w mieście. 

Połączenie ma wystartować 8 października. Przez pierwszy miesiąc Wizz Air będzie latać do Dubaju raz w tygodniu, w każdy piątek. Od listopada liczba rejsów ma zostać zwiększona do dwóch tygodniowo (poniedziałki i piątki). Trasa ma być realizowana do 14 stycznia 2022 roku.

Skąd zmiana planów linii Wizz Air? Portal Fly4Free.pl podaje, że oficjalnie chodzi o "bardziej stabilną sytuację pandemiczną" w tym emiracie. Bardzo możliwe, że wpływ na to ma także nadchodząca światowa wystawa Expo w Dubaju, a także otwarcie największego koła widokowego na świecie.

RadioZET.pl/Fly4Free.pl