Zamknij

Wizz Air przedłuża zawieszenie lotów. Jak odzyskać pieniądze za odwołany rejs?

05.06.2020 10:34
Wizz Air
fot. Flickr

Linia Wizz Air przedłuża zawieszenie wszystkich lotów w polskiej siatce połączeń do 14 czerwca. Decyzja ma związek z przedłużeniem restrykcji dotyczących lotów międzynarodowych.

Wizz Air wskazał w komunikacie, że pasażerowie z rezerwacjami, których dotyczą zawieszone loty i którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na stronie wizzair.com lub poprzez aplikację mobilną, będą automatycznie informowani o zmianach drogą elektroniczną.

Wizz Air: loty zawieszone do 14 czerwca

Wizz Air deklarował wcześniej, że pierwsze samoloty z krakowskiego lotniska w Balicach wylecą w najbliższą niedzielę, 7 czerwca. Linie już kilka tygodni temu rozpoczęły sprzedaż na czerwcowe i lipcowe rejsy.

Niestety, termin pierwszych lotów z i do Polski został przesunięty. Wizz Air poinformował, że wydłuża zawieszenie lotów o kolejny tydzień. - W wyniku przedłużenia restrykcji dotyczących lotów międzynarodowych, linia zawiesza wszystkie loty w polskiej siatce połączeń do 14 czerwca - podano w komunikacie. 

Zagłosuj

Czy planujesz w tym roku wyjazd za granicę?

Liczba głosów:

Wizz Air: jak odzyskać pieniądze za odwołany lot?

Jak zapewnia przewoźnik, klienci otrzymają zwrot za odwołane rejsy.

– 120 procent pierwotnej wartości rezerwacji zostanie automatycznie przesłane na konto klienta Wizz Air do wykorzystania przez kolejne 24 miesiące na produkty i usługi Wizz Air – czytamy w komunikacie. 

Ale to nie jedyna opcja. Pasażerowie mogą również wybrać zwrot pieniędzy i będą informowani w osobnej wiadomości wysyłanej pocztą elektroniczną o koniecznych krokach do otrzymania przelewu bankowego lub przelewu na kartę.

– W przypadku [zwrotu pieniędzy na konto bankowe], klienci mogą ubiegać się o zwrot 100 procent pierwotnej wartości rezerwacji. Pasażerowie, którzy dokonali rezerwacji za pośrednictwem agencji – włącznie z internetowymi biurami podróży – powinni skontaktować się z firmą, w której wykupili bilety – informuje Wizz Air.

Źródło: PAP