Zamknij

Wizz Air otwiera bazy w Polsce i wznawia loty. Dokąd polecimy? [Lista tras]

19.06.2020 09:48
Wizz Air - samolot
fot. Wojciech Strozyk/Reporter/East News

Wizz Air po trzymiesięcznej przerwie ponownie otworzył swoje bazy w Polsce i wznowił loty. Węgierski przewoźnik podał pełną listę kierunków, na których planuje polecieć w najbliższym czasie z naszego kraju. Na liście znalazły się popularnie turystycznie kierunki jak m.in. Bułgaria, Włochy, Norwegia, Islandia czy Hiszpania. 

Wizz Air jako pierwsza linia wznowiła loty międzynarodowe z Polski już w środę, 17 czerwca. Węgierski przewoźnik ogłosił ponowne otwarcie wszystkich baz w Polsce. W najbliższym czasie ruszy 57 tras. Bilety dostępne są w sprzedaży na stronie wizzair.com lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Wizz Air wznawia 57 tras z Polski [LISTA]

Przewoźnik opublikował pełną listę kierunków, które przywróci w pierwszej kolejności. Dokąd polecimy w najbliższym czasie?

Loty z Warszawy: Alicante, Barcelona, Bergen, Bergamo, Burgas, Budapeszt, Bazylea Mulhouse, Bruksela Charleroi, Eindhoven, Rzymu Fiumicino, Reykjavik, Madryt, Wiedeń, Split, Teneryfa, Turku, Oslo Trop

Loty z Gdańska: Alesund, Bergen, Bodo, Paryż Beauvais, Dortmund, Eindhoven, Reykjavik, Oslo Gardenmoen, Stavanger, Turku, Tromso, Trondheim, Oslo Torp, Kristiansand

Loty z Katowic: Burgas, Kolonia, Katania, Dortmund, Eindhoven, Reykjavik, Palma de Mallorca, Split, Stavanger, Teneryfa, Oslo Torp

Loty z Krakowa: Billund, Eindhoven, Rzym Fumicino, Reykjavik, Oslo, Turku

Loty z Lublina: Eindhoven

Loty z Wrocławia: Eindhoven, Reykjavik, Oslo Torp

Loty z Poznania: Paryż Beauvais, Eindhoven

Loty z Olsztyna: Dortmund

Loty ze Szczecina: Stavanger

Zobacz także

Wizz Air: nowe zasady podróżowania samolotem

Linia przekazała, że w celu bezpiecznego podróżowania, przewoźnik wdrożył dodatkowe procedury umożliwiające zachowanie dystansu fizycznego podczas wejścia na pokład i zwiększenie poziomu higieny na pokładzie samolotu. W celu ochrony zdrowia klientów oraz załogi pasażerowie powinni dokonywać odprawy i wszelkich opłat online (np.: za dodatkowy bagaż, aby zredukować zbędny kontakt fizyczny na lotnisku). 

Mimo że filtry HEPA znajdujące się we wszystkich samolotach Wizz Air odfiltrowują z powietrza w kabinie 99,97 proc. wirusów i bakterii, załoga oraz pasażerowie zostaną zobowiązani nosić maski podczas całego lotu. Personel pokładowy będzie rozdawał każdemu pasażerowi chusteczki dezynfekujące. W celu zmniejszenia kontaktu fizycznego zachęca się do płatności zbliżeniowych podczas zakupów na pokładzie. Z samolotów zostaną usunięte magazyny pokładowe.

Zagłosuj

Czy planujesz w najbliższym czasie podróż samolotem?

Liczba głosów:

Źródło: PAP, fly4free.pl