Zamknij

Wizz Air wznawia trasę z Polski. To doskonały kierunek na krótki urlop

27.10.2021 13:01
Wizz Air wznawia trasę z Polski. To doskonały kierunek na krótki urlop
fot. SHUTTERSTOCK

Tania linia Wizz Air jeszcze w tym roku wznowi połączenie z północno-zachodniej części Polski. W drugiej połowie grudnia będziemy mogli ponownie polecieć do Skandynawii i spędzić tam dłuższy bądź krótszy urlop.

Wizz Air to węgierska tania linia lotnicza, która cieszy się ogromną popularnością. Codziennie z usług przewoźnika korzystają dziesiątki turystów. Wpływ na to mają nie tylko atrakcyjne ceny biletów lotniczych, ale również szeroka siatka połączeń przewoźnika. 

Ponadto co jakiś czas Wizz Air uruchamia nowe połączenia. Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o tym, że węgierski przewoźnik 22 grudnia br. wznowi trasę z Wrocławia na Lanzarote. Teraz natomiast pojawiła się informacja o kolejnym rejsie.

Wizz Air wznawia trasę z Polski. To doskonały kierunek na krótki urlop

Portal pasazer.com podaje, że z systemu rezerwacyjnego Wizz Air wynika, że jeszcze w tym roku do oferty przewoźnika powróci bezpośrednie połączenie ze Szczecina do Stavanger w Norwegii. Pierwszy lot zaplanowały został na 19 grudnia.

Rejsy z Polski do Skandynawii mają być realizowane dwa razy w tygodniu - w każdą środę oraz niedzielę w godzinach wieczornych. Przelot potrwa 1 godzinę i 35 minut.

Zobacz także:  Prezes Wizz Aira pisze do Morawieckiego. Ostrzega przed dużą podwyżką cen biletów z Polski

Warto w tym miejscu wspomnieć, że węgierski przewoźnik jakiś czas temu przywrócił także połączenia z północno-zachodniej części Polski do innych norweskich miast. Jeszcze przed końcem 2021 roku będziemy mogli polecieć ze Szczecina nie tylko do Stavanger, ale i do Bergen oraz Oslo Torp.

Stavanger to miasto portowe i gmina leżąca w okręgu Rogaland. Kiedyś funkcjonowało tam kilkadziesiąt zakładów produkujących konserwy i przetwarzających ryby. Dzisiaj natomiast znajduje się tam słynne Muzeum Konserw. Ponadto w Stavanger znajdziemy również wiele zabytków. Do najcenniejszych należy katedra romańska z przełomu XI i XII w., dwór Ledaal z XVIII w. oraz Pałac Biskupi.

W regionie Stavanger znajduje się także niezwykły punkt widokowy - Preikestolen. Ta niesamowita półka skalna, zawieszona ponad 600 metrów nad wodami Lysefjordu, jest prawdziwym cudem natury. Miejsce to regularnie pojawia się w rankingach najbardziej niezwykłych punktów widokowych świata czy miejsc, które trzeba zobaczyć chociaż raz w życiu. 

Zobacz także:  Wybrano najbardziej relaksujące miasta na świecie. Wyniki rankingu mogą zaskoczyć

RadioZET.pl/pasazer.com