Zamknij

Wizz Air zamyka kilka tras z Polski. Niektórych nie zdążył nawet uruchomić

08.06.2020 09:05
Wizz Air samolot
fot. Shutterstock

Z siatki lotów Wizz Aira zniknie kilka tras z lotnisk w Gdańsku i Krakowie. Przewoźnik potwierdził też, że wraz z uruchomieniem trasy do Abu Zabi w ZEA, zamknie całkowicie połączenie z Katowic do Dubaju. 

Wielu z nas czeka już na moment, kiedy będą możliwe wyjazdy wakacyjne za granicę. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem międzynarodowy ruch lotniczy z i do Polski zostanie przywrócony po 16 czerwca (zakaz lotów może jednak zostać wydłużony). 

Okazuje się, że oferta wielu przewoźników będzie znacznie skromniejsza niż pierwotnie planowano. Dobrym ego przykładem jest tania linia Wizz Air, która zaczyna kasować z siatki część połączeń - jeszcze przed planowanym wznowieniem lotów z Polski.

Wizz Air kasuje część połączeń z Polski

Jak podaje portal Fly4free, z systemu rezerwacyjnego przewoźnika zniknęły połączenia z Gdańska do Wiednia (trasa ta miała zostać wznowiona na początku lipca).

Straty czekają też lotnisko w Krakowie – znikną połączenia do Włoch, które nie zdążyły nawet wystartować. Chodzi o trasy do Bolonii i Werony, które miały wylecieć z portu w Balicach na początku sierpnia – obecnie nie pojawiają się systemie rezerwacyjnym węgierskiej linii.

W ostatnich dniach potwierdzono również, że w związku z otwarciem lotów do Abu Zabi (start we wrześniu), Wizz Air zlikwiduje połączenie z Katowic na lotnisko Dubai World Central.

To najprawdopodobniej nie koniec zmian i zamykania tras Wizz Aira z Polski – wskazuje na to również fakt, że węgierski przewoźnik planuje zabrać kilka samolotów z baz operacyjnych w naszym kraju.