Zamknij

Wizz Air zawiesza część tras z Polski. Jakie zmiany czekają pasażerów?

25.10.2021 16:08
Wizzair - samolot
fot. Albin Marciniak/East News

Wizz Air wprowadza kolejne zmiany w swojej siatce lotów. Część tras z Polski, z powodu mniejszego zainteresowania ze strony pasażerów, zostanie zawieszonych. Podróżujący muszą przygotować się na utrudnienia. 

Wizz Air po raz kolejny w ciągu ostatniego miesiąca wprowadza zmiany i cięcia w zimowym rozkładzie lotów. Miesiąc temu informowaliśmy, że część tras węgierskiego przewoźnika wystartuje z dużym opóźnieniem, zmniejszy się też częstotliwość niektórych połączeń i godziny wylotów. Teraz okazuje się, że zostaną zawieszone kolejne cztery połączenia z Polski. Jakie zmiany czekają pasażerów? 

Wizz Air zawiesza 4 trasy z polskich lotnisk

Jak informuje portal Fly4free, w przypadku trzech "zimowych" połączeń z polskich lotnisk Wizz Air zrobi sobie miesięczną przerwę. Trasy zostaną zawieszone w połowie listopada i wrócą mniej więcej w połowie grudnia, czyli przed okresem świątecznym, gdy notowany jest wzmożony ruch pasażerski. 

O jakie połączenia dokładnie chodzi? Są to loty z Wrocławia do Birmingham (ostatni rejs na tej trasie Wizz Air wykona 13 listopada, powróci 14 grudnia), z Katowic do Liverpoolu (ostatni lot 7 listopada, powrót 16 grudnia) oraz z Lublina do Doncaster/Sheffield (ostatni lot 12 listopada, powrót zaplanowano na 13 grudnia).

Jak wyjaśnia portal, powodem tymczasowych cięć w siatce lotów węgierskiego przewoźnika jest prawdopodobnie zmniejszony popyt na podróże wynikający z pandemicznych restrykcji. Wielka Brytania, chociaż stopniowo luzuje przepisy wjazdowe, wciąż stawia wiele warunków podróżującym. Nawet osoby zaszczepione muszą wykonać odpłatny test (PCR lub antygenowy) na obecność koronawirusa w drugim dniu po przyjeździe.

Jedno z połączeń Wizz Aira czeka dłuższa, 4-miesięczna przerwa. Jest to trasa z Katowic na lotnisko Sztokholm-Skavsta. Jak można zobaczyć w systemie rezerwacyjnym węgierskiej linii, ostatni lot na tej trasie zaplanowany jest na połowę listopada, a powrót dopiero pod koniec marca 2022 roku. 

Polska nie jest jedynym krajem, w którym Wizz Air przygotował spore zmiany i cięcia. Długa lista zawieszonych lotów dotyczy Rumunii. Okazuje się, że w okresie od listopada do połowy grudnia tani przewoźnik zawiesi co najmniej 16 tras, w tym m.in. do Liverpoolu, Kolonii, Bari, Birmingham, Wenecji, Rzymu czy Katanii.

Źródło: Fly4free, Wizzair