Zamknij

Wizz Air zawiesza połączenia z Polski. W niektóre miejsca polecimy tylko do połowy listopada

05.11.2021 15:10
Wizz Air
fot. Mateusz Jagielski/East News

Jeżeli wybieracie się w najbliższym czasie w podróż po Europie samolotem taniej linii lotniczej, koniecznie zapoznajcie się ze zmianami, jakie wprowadza. Okazuje się bowiem, że Wizz Air już niebawem obetnie kilkanaście tras z Polski. Zobaczcie, o jakie kierunki chodzi.

Wizz Air jest jednym z najpopularniejszych przewoźników w Europie. Węgierska linia lotnicza oferuje klientom szeroką siatkę połączeń i niskie ceny biletów. Nic więc dziwnego, że cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W ostatnim czasie marka wywraca swój rozkład lotów do góry nogami, dodając nowe trasy i usuwając te, które oferowała wcześniej.

Niedawno pisaliśmy o tym, że firma zawiesza część tras z Polski, a pasażerów czeka sporo zmian. Wygląda na to, że jeszcze więcej połączeń z naszego kraju przestanie funkcjonować. Bowiem do grona tych już wcześniej wycofanych dołączają kolejne.

Wizz Air zawiesza połączenia z Polski. W niektóre miejsca polecimy tylko do połowy listopada

Wizz Air zamierza zawiesić kilkanaście połączeń z Polski. Okazuje się, że większość tras zostanie wyłączona z rozkładu lotów już w połowie listopada i potrwa to minimum do połowy grudnia. Jak donosi portal Fly4free, może mieć to związek z tym, że w takim okresie zainteresowanie niektórymi kierunkami spada. Okazuje się jednak, że z niektórych połączeń nie będzie można korzystać znacznie dłużej.

Węgierska linia lotnicza ograniczy przede wszystkim liczbę połączeń z takich polskich lotnisk, jak: Gdańsk, Wrocław, Rzeszów, Kraków, Katowice i Olsztyn. Jesteście ciekawi, z jakimi ograniczeniami spotkamy się już w połowie listopada? Oto lista tras z Polski, które zostaną tymczasowo zawieszone przez Wizz Air:

  • Gdańsk - Bergamo (nie będzie funkcjonowała od 21 listopada do 22 grudnia),
  • Gdańsk - Liverpoolu (nie będzie funkcjonowała od 19 listopada do 13 grudnia),
  • Gdańsk - Aberdeen (nie będzie funkcjonowała od 12 listopada do 13 grudnia),
  • Rzeszów - Londyn Luton (wyłączona od 14 listopada do 7 grudnia),
  • Wrocław - Doncaster/Sheffield (wyłączona od 12 listopada do 13 grudnia),
  • Wrocław - Larnaka (wyłączona od 28 listopada do 19 grudnia),
  • Kraków - Birmingham (zawieszona od 14 listopada do 25 grudnia),
  • Katowice - Rzym - na tej trasie będzie można polecieć dopiero od marca 2022 roku, a pierwotnie planowano jej uruchomienie już w grudniu 2021 roku,
  • Olsztyn - Londyn Luton (zawieszona od 9 stycznia do 20 lutego).

Wybieraliście się w któreś z tych miejsc?

Źródło: Fly4free