Zamknij

Wizzair idzie w ślady Ryanaira. Przewoźnik likwiduje darmowy bagaż podręczny

Redakcja
10.10.2018 12:41
Walizki
fot. Shutterstock

Linia lotnicza Wizzair postanowiła wprowadzić zmiany w swojej polityce bagażowej. Od 1 listopada pasażerowie, którzy nie wykupią usługi Wizz Priority, będą mogli wnieść na pokład tylko mały plecak o wymiarach 40x30x20 cm. 

Wizzair tłumaczy, że wprowadzone przez nich zmiany wynikają z opóźnień związanych z kwestiami bagażu podręcznego, które mają wpływ na ponad 10 tys. lotów rocznie. Dane przewoźnika wskazują, że obecnie co trzeci pasażer Wizzaira rezerwuje podróż trwającą trzy dni lub krócej. W związku z krótszym czasem podróży, pasażerowie pakują się w bardziej przemyślany sposób, a ich bagaże są lżejsze. Co trzeci klient wykupił bagaż rejestrowany, a tylko co siódmy wybrał bagaż na kółkach, który mógłby zabrać na pokład.

Wizzair: nowe zasady przewozu bagażu

Jak czytamy na stronie przewoźnika, zmiany mają wejść w życie od 1 listopada bieżącego roku. Jakie są to zmiany?

  • Wszyscy pasażerowie będą mogli zabrać ze sobą na pokład jedną bezpłatną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 40x30x20 cm, którą należy umieścić pod fotelem przed sobą. 
  • Pasażerowie, którzy wykupili usługę WIZZ Priority, będą mogli zabrać dodatkową podręczną walizkę na kółkach o wymiarach nieprzekraczających 55x40x23 cm. 
  • Wizzair wprowadza nowy typ bagażu rejestrowanego o wadze 10 kg (oprócz już dostępnych opcji 20 i 32 kg) z cenami rozpoczynającymi się od 7 euro.

Co obejmuje usługa WIZZ Priority? Zawiera bezpłatny mały bagaż (o wymiarach 40x30x20 cm), większą walizkę na kółkach (o wymiarach 55x40x23 cm) do zabrania na pokład, odprawę Priority oraz pierwszeństwo wejścia na pokład w cenie już od 5 euro. 

Zagłosuj

Czy nowe zasady dot. przewozu bagażu z Wizzair to dobra zmiana?

Liczba głosów:

Zobacz także

Co z pasażerami, którzy wykupili bilety wcześniej?

Zmiany wchodzą w życie od 1 listopada, ale Wizz Air zapewnia, że do rezerwacji bez wykupionej usługi Wizz Priority dokonanych przed 10 października na podróże odbywające się po 1 listopada, zostanie bezpłatnie dodany bagaż rejestrowany o wadze do 10 kilogramów.

Z kolei osoby, które wykupiły już na loty po 1 listopada bagaż nadawany, otrzymają bezpłatnie pierwszeństwo wejścia na pokład.

Przeczytaj także:

• Koniec darmowego bagażu podręcznego w Ryanair. Pasażerowie nie będą zadowoleni

• Wizzair i Ryanair zapłacą wysokie kary. Wszystko przez niewłaściwe traktowanie pasażerów

Źródło: fly4free.pl, onet.pl

___

RadioZET.pl/NC