Zamknij

Wizz Air ogłosił nową trasę z Polski. Idealny kierunek na wakacyjny wyjazd

Redakcja
29.05.2020 12:57
Plaża Cypr
fot. Shutterstock

Wizz Air poinformował, że od lipca uruchomi bezpośrednie połączenie z Wrocławia do nadmorskiej Larnaki. Już można rezerwować bilety na tej trasie, ale trzeba też pamiętać o ograniczeniach wprowadzonych z powodu pandemii koronawirusa.

Połączenie do nadmorskiej Larnaki na Cyprze to nowy kierunek w letnim rozkładzie wrocławskiego lotniska.

Wizz Air: nowa trasa z Polski na Cypr

Pierwszy lot z Wrocławia na główne lotnisko Cypru planowany jest 10 lipca. Samoloty mają kursować dwa razy w tygodniu - w każdy poniedziałek i piątek. 

- Z wielka przyjemnością informujemy pasażerów o pierwszym nowym kierunku w tym sezonie. Cypr od zawsze był chętnie odwiedzany. Do tego jego władze zapowiedziały wprowadzenie dla turystów dodatkowych zachęt, które mają przekonać do lotów na Cypr w najbliższym czasie – podkreślił Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław, cytowany w przesłanym PAP komunikacie.

Nie jest to jedyna nowa trasa na Cypr, jaką planuje uruchomić Wizz Air. W systemie znalazły się bowiem nowe trasy do Larnaki m.in. z Aten, Billund, Kopenhagi, Dortmundu, Karlsruhe, Memmingen i Salonik.

Z systemu rezerwacyjnego węgierskiego przewoźnika wynika także, że trasa ma charakter całoroczny – loty są bowiem dostępne do końca marca 2021 roku.

Zobacz także

Koronawirus. Zasady bezpieczeństwa na lotniskach

Od poniedziałku do terminalu będą mogli wejść tylko pasażerowie danych rejsów oraz osoby korzystające z biur linii lotniczych czy wypożyczalni samochodów. Z osobą towarzyszącą będzie mógł wejść jedynie pasażer, który wymaga opieki.

Przed wejściem do terminalu pasażerom będzie mierzona temperatura. Podróżni z temperaturą ciała powyżej 38 stopni i z objawami choroby COVID-19 nie zostaną wpuszczeni do terminalu i tym samym nie będą mogli odbyć podróży na pokładzie samolotu. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi, zniesiony zostanie obowiązek badania temperatury po przylocie.

Wszystkie osoby przebywające w terminalu będą miały obowiązek zakrywania ust i nosa. Jeżeli ktoś zapomni maseczki, będzie mógł ją kupić przy wejściu na lotnisko. Na terenie lotniska obowiązywać będzie też zasada zachowania co najmniej 1,5-metrowego dystansu społecznego.

Pasażerowie będą też zachęcani do częstego mycia i dezynfekcji rąk. Stacje sanitarne będą dostępne dla wszystkich w widocznych miejscach w terminalu - m.in. przy wejściu, przy toaletach czy po kontroli bezpieczeństwa. Regularnie dezynfekowane będą też wszystkie pomieszczenia w terminalu oraz wszelkie powierzchnie dostępne dla pasażerów. 

ZOBACZ TAKŻE: Wakacje 2020. Które kraje otworzą granice? Te kierunki szykują się do sezonu

___

Źródło: RadioZET.pl/PAP/NC