Zamknij

Wizzair ogłosił nową trasę do Paryża. To idealny kierunek na weekend

Redakcja
20.12.2019 16:20
Wizzair
fot. Flickr

Linie lotnicze Wizzair poinformowały, że od marca przyszłego roku uruchomią trasę z Warszawy do Paryża (lotnisko Orly). Połączenie do stolicy Francji otworzy przed warszawiakami nowe możliwości przesiadek na dalsze trasy.

Paryskie lotnisko Orly leży zaledwie 15 km od centrum stolicy Francji. Ma wygodne połączenia zarówno z tym miastem, jak i leżącym po jego drugiej stronie głównym lotniskiem paryskim Roissy Charles de Gaulle. Nowa trasa na lotnisko Orly, którą zdecydował się otworzyć Wizzair, może być więc przełomowa dla wielbicieli paryskiego klimatu. 

Wizzar: nowa trasa do lotniska Paryż-Orly

Pierwszy lot odbędzie się 29 marca 2020 roku. Z systemu wynika, że loty z Warszawy do Paryża, będą odbywać się codziennie. W poniedziałki, środy, piątki i niedziele samolot z Polski wystartuje o 16.35 i o 19.00 wyląduje w Paryżu. W drogę powrotną wyruszy o 19.40 i o 21.55 będzie na Lotnisku Chopina. We wtorki, czwartki i soboty Wizzair zabierze pasażerów z Warszawy o 17.50, aby na 20.15 być już na lotnisku Orly. Powrót zaplanowano na 20.55 z lądowaniem w Polsce o 23.15.

Zagłosuj

Byłeś/Byłaś kiedyś w Paryżu?

Liczba głosów:

Uruchomienie bezpośrednich lotów Warszawa-Orly będzie dużą konkurencją dla Ryanaira. Irlandzki przewoźnik oferuje bowiem loty z podwarszawskiego Modlina na lotnisko Beauvais. Znajduje się ono blisko 100 km na północny zachód od Paryża. Dojazd zapewniają drogie autobusy albo pociągi, które odjeżdżają jednak ze sporej odległości od terminala pasażerskiego.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC