Zamknij

Wizzair oskarżony o seksizm? Wszystko z powodu... krótkich spódniczek na rysunku

Nina Czochara
06.05.2019 10:46
Wizzair - smaolot
fot. Shutterstock

Burze w sieci wywołał post na Twitterze przedstawiający instrukcje bezpieczeństwa linii Wizzair. Zdaniem wielu internautów na "rysunkach" prezentujących poszczególne procedury bezpieczeństwa stewardesy mają... zbyt krótkie i obcisłe sukienki. 

Afera o "obrazki" w instrukcjach bezpieczeństwa węgierskiej linii rozpętała się głównie w brytyjskich mediach. Jedna z użytkowniczek Twitter zwróciła uwagę na to, w jaki sposób zostały przedstawione stewardesy. Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy. 

Zbyt krótkie spódniczki w instrukcjach Wizzaira

Zdaniem wielu internautów rysownik instrukcji bezpieczeństwa dla linii Wizzair przedstawił stewardesę w bardzo krótkiej i niezwykle obcisłej sukience, która dodatkowo eksponuje jej kształty.

Zobacz także

- Moim zdaniem fakt, że specjalnie wybrano na ilustrację taki obraz, to kultywowanie seksistowskich stereotypów. W moim odczuciu tego typu rysunki wspierają stereotypowy obraz kobiety, poprzez zwrócenie głównej uwagi na jej piersi i pośladki – czytamy w komentarzu internautki.

Niektórzy internauci zgadzali się z tym komentarzem: - Ktokolwiek stworzył instrukcję bezpieczeństwa Wizzaira, przed rozpoczęciem tej pracy powinien wziąć zimny prysznic – napisał inny użytkownik Twittera. 

Pojawiła się tez spora liczba internautów, którzy skrytykowali takie postawienie sprawy, zarzucając wyolbrzymianie zwykłych "obrazków", na których oznaczono poszczególne procedury.

Przeczytaj także:

• „Muszą schudnąć, by utrzymać pracę”. Stewardesy dostały ultimatum od linii lotniczej

• Stewardesy bez makijażu? Przełom w liniach lotniczych Virgin Airlines

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC