Zamknij

Wizzair otworzył nową bazę w Krakowie. Pojawi się 18 nowości lotniczych

Nina Czochara
09.05.2019 11:41
Wizzair
fot. Pixabay

8 maja Wizzair otworzył na lotnisku w Krakowie swoją 25. bazę. W najbliższych miesiącach węgierski przewoźnik umieści w niej trzy samoloty typu Airbus A321. Linia zapowiedziała też otwarcie nowych połączeń. 

Kraków Airport jest piątą bazą w Polsce i 25. w całej bazie węgierskiego przewoźnika. Wizzair umieści w niej na razie jeden airbus A321, a dwa kolejne dołączy w sierpniu i we wrześniu. 

Wizzair: 18 nowych połączeń z Krakowa

Nowa baza i nowe samoloty pozwolą na uruchomienie nowych tras z Krakowa. Jak podaje przewoźnik, lotnisko w stolicy Małopolski uruchomi 18 nowych połączeń do 15 krajów. Bilety na te połączenia można rezerwować na stronie wizzair.com. Ceny biletów zaczynają się już od 89 złotych.

Jak podano w komunikacie Wizzaira, z nowej bazy w Krakowie wystartują połączenia do Bari, Billund, Birmingham, Katanii, Doncaster, Eindhoven, Rejkiawiku, Charkowa, Kijowa, Kutaisi, Larnaki, Londynu, Nicei, Oslo, Rzymu, Tel Awiwu, Turynu  oraz Turku.

- Cieszymy się, że Wizz Air zdecydował się otworzyć swoją bazę na krakowskim lotnisku. W najbliższym czasie zaoferuje pasażerom Kraków Airport 18 nowych połączeń do ciekawych miejsc w Europie i na świecie. Jesteśmy pewni, że nasza współpraca pozwoli na dalszy rozwój gospodarczy i turystyczny Krakowa i Małopolski oraz wpłynie pozytywnie na rynek pracy w naszym regionie - powiedział podczas otwarcia prezes zarządu Kraków Airport Radosław Włoszek, cytowany w komunikacie.

Przeczytaj także:

• Wizzair uruchomił nową, wakacyjną trasę. Polecimy z Katowic na Fuerteventurę

• Bagaż podręczny i rejestrowany w Wizzair. Sprawdź wymiary i ceny bagażu

Źródło: rp.pl

___

RadioZET.pl/NC