Zamknij

Wizzair rekrutuje w Polsce. Ile może zarobić personel pokładowy i jakie są wymagania?

Redakcja
04.01.2019 11:27
Wizzair
fot. Shutterstock

Linia lotnicza Wizzair poszukuje nowych członków załogi pokładowej. Przewoźnik ogłosił, że w styczniu przeprowadzi rozmowy rekrutacyjne w Krakowie, Warszawie i Gdańsku. Nowo przyjęci stewardzi i stewardesy zasilą trzy polskie bazy węgierskiej linii. 

Na stronie internetowej Wizzaira pojawiła się informacja dotycząca rekrutacji na personel pokładowy w trzech polskich miastach. W ogłoszeniu podano dokładne wymagania, jakie musi spełniać steward/stewardessa. Portal fly4free.pl dowiedział się również, jakiego wynagrodzenia mogą spodziewać się przyszli pracownicy węgierskiej linii. 

Praca w Wizzair: wymagania i obowiązki

Zgodnie z ogłoszeniem Wizzaira, do najważniejszych zadań stewardesy będzie należeć obsługa klienta, sprzedaż na pokładzie, obsługa gotówki, obowiązki związane z bezpieczeństwem samolotu i tworzeniem przyjaznej atmosfery dla podróżujących. Przyszły pracownik ma również „z uśmiechem przyjmować pasażerów i pomagać im podczas lotu”.

Jakie są wymagania od kandydata na pracownika w linii Wizzair? Trzeba mieć ukończone 18 lat, średnie wykształcenie i ważny paszport. Do tego kobiety muszą mieć przynajmniej 165 cm wzrostu, a panowie minimum 175 cm. Dodatkowo trzeba umieć pływać, posługiwać się biegle angielskim i jednym z kilku środkowo-wschodnioeuropejskich języków. Nie jest wymagane doświadczenie, bo Wizzair zapewnia kompleksowe szkolenie. Personel pokładowy nie może mieć tatuaży w widocznych miejscach czy też dużych wad wzroku.

Zobacz także

Ile może zarobić stewardesa w Wizzair?

W ogłoszeniu nie pojawia się żadna konkretna kwota dotycząca wynagrodzenia dla pracowników, jedynie informacja o „konkurencyjnym wynagrodzeniu” i zniżkach na loty dla pracowników i ich rodzin. Portal fly4free.pl podaje, że przeciętnie załoga pokładowa zarabia średnio ok. 4500 złotych netto miesięcznie.

Oczywiście to wszystko zależy. Podstawa to 1500 złotych. Do tego dochodzą pieniądze za loty – za najkrótsze 65 złotych, za najdłuższe 85 złotych. Nie mamy stawek godzinowych, jak u niektórych przewoźników – opowiedziała jedna ze stewardes w wywiadzie dla Fly4free. 

Nie jest tajemnicą, że załoga pokładowa dostaje także prowizję od sprzedaży. Jest to jednak 10 procent od wszystkich sprzedanych produktów na wszystkich członków załogi. Zwykle miesięcznie to ok. 900 złotych. - Wypłaty znacznie się wahają w kolejnych miesiącach, ale patrząc na średnią, to wychodzi ok. 4500 PLN – dodaje stewardesa. 

Kiedy i gdzie odbędzie się rekrutacja Wizzaira w Polsce? Rekrutacje będą prowadzone w Gdańsku – 9 stycznia o godz. 9.00 w hotelu Qubus, w Krakowie – 7, 17 i 27 stycznia o godz. 9.00 w Ibis Kraków Stare Miasto oraz w Warszawie – 5 i 22 stycznia o 9.00 w Hampton by Hilton.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC