Zamknij

Wizzair zlikwiduje jesienią część tras z Polski. Znamy wstępne plany węgierskiej linii

Redakcja
07.02.2019 10:52
Wizzair samolot
fot. Pixabay

Wizzair prawdopodobnie powtórzy działanie z ubiegłego roku i zawiesi jesienią kilkanaście tras z Polski - podaje portal Fly4free.pl. Kilka tras ma też na dobre zniknąć z siatki lotów. 

Według wstępnych ustaleń, jesienią zostaną zawieszone loty m.in. z Katowic do Portugalii i Włoch. Kilka tras zniknie z rozkładu na dobre, nad kilkoma połączeniami przewoźnik wciąż się zastanawia.

Wizzair: które trasy znikną z siatki lotów?

Z informacji, do których dotarł portal Fly4free, Wizzair najprawdopodobniej przestanie latać z Katowic do Aten i do Katanii (na Sycylii) – obie trasy będą realizowane tylko do połowy września.

W tym samym terminie zostaną zawieszone inne trasy do Włoch, choć tylko na pół roku – loty do Neapolu i Bolonii znikną w połowie września i powrócą latem 2020 roku. W przyszłym roku wróci też obsługiwana dwa razy w tygodniu trasa do Malagi.

Zobacz także

Węgierski przewoźnik okresie jesiennym po raz kolejny zawiesi też loty do Portugalii. Prawdopodobnie od 2020 roku w Katowicach pojawią się sezonowe trasy do Porto i Faro. Nie wiadomo, czy sezonowa trasa do Lizbona zostanie uruchomiona - wciąż w tej sprawie trwają rozmowy.

Przewoźnik nie podjął też jeszcze decyzji co do kilku innych sezonowych tras, które zostaną uruchomione na wiosnę i będą realizowane do połowy września – niejasny jest powrót w 2020 roku takich połączeń jak: Glasgow, Bari i Podgorica.

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC