Zamknij

Wizzair zmienia reguły dot. bagażu podręcznego. Pasażerowie nie będą zadowoleni

Redakcja
22.06.2018 12:43
Wizzair samolot
fot. Pixabay

To kolejna zmiana od węgierskiego przewoźnika. Wizzair poinformował, że tylko pasażerowie z wykupioną usługą Wizz Priority będą mogli wnieść na pokład swój bagaż podręczny. Bez tej usługi nasz bagaż będzie przewieziony w luku bagażowym - podał portal Fly4free.

Już pod koniec ubiegłego roku Wizzair wprowadził istotne zmiany polityki bagażowej. Przewoźnik zwiększył wówczas wymiary bezpłatnego bagażu podręcznego (do wymiaru 55x40x23 cm) i limit wagowy do 10 kg, ale jednocześnie wprowadził limity dla liczby pasażerów, którzy mogą zabrać swój bagaż podręczny na pokład. Teraz węgierskie linie wprowadzają kolejne zmiany. Okazuje się, że przewóz bagażu podręcznego będzie jeszcze bardziej utrudniony dla pasażerów.

Nie masz Wizz Priority? Nie weźmiesz walizki na pokład

Jak podał portal Fly4free, od tej pory tylko pasażerowie z Wizz Priority mogą zabrać swój bagaż podręczny na pokład. Bagaż wszystkich pasażerów bez wykupionej usługi zostanie przewieziony w luku bagażowym i będzie można go odebrać przy taśmie bagażowej na lotnisku docelowym.

Węgierski przewoźnik tłumaczy tę zmianę brakiem przestrzeni w schowkach bagażowych na pokładzie, w związku z czym nie może zagwarantować pasażerom prawa do zabierania ze sobą podręcznej walizki. Z tego właśnie powodu prawo do wnoszenia bagażu podręcznego na pokład będą mieli wyłącznie pasażerowie z wykupioną usługą Wizz Priority. 

Zgodnie z informacjami ze strony przewoźnika, Wizz Priority pozwala nie tylko zabrać ze sobą bagaż do samolotu, ale też gwarantuje pierwszeństwo wejścia na pokład. Cena tej usługi różni się w zależności od kierunki podróży: 22-44 zł (jeśli wykupimy tę usługę online) i 110 zł, jeśli dokupimy ją bezpośrednio na lotnisku.

Nie wiadomo jednak, od kiedy dokładnie zostanie wprowadzona w życie ta zmiana. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Wizzairem i czekamy na odpowiedź.

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC