Zamknij

Wizzair zmienia siatkę lotów. Zawiesza trzy popularne trasy z Polski

Redakcja
14.02.2020 11:11
Wizzair samolot
fot. Wojciech Strozyk/Reporter/East News

Linia lotnicza Wizzair zdecydowała się na zmianę siatki połączeń z Polski. Węgierski przewoźnik zawiesi na ponad 2 miesiące trasy z Katowic, Gdańska i Wrocławia do Odessy. Okazuje się, że to nie koniec zmian. 

Loty do Odessy z kilku polskich lotnisk to jedna z najciekawszych nowości, które pojawiły się w ubiegłym roku w ofercie linii Wizzair i Ryanair. Okazuje się jednak, że węgierski przewoźnik musi zawiesić swoje połączenia. Powodem decyzji o wstrzymaniu lotów na tej trasie są prawdopodobnie problemy z nowymi maszynami.

Wizzair zawiesza połączenie do Odessy

Wizzair zawiesza loty do Odessy z Gdańska, Wrocławia i Katowic na okres ponad dwóch miesięcy - podał portal Fly4free. Jak wynika z systemu rezerwacyjnego przewoźnika, przerwa ma potrwać od końca marca do czerwca 2020 roku. 

Co jest powodem czasowego zawieszenia tych połączeń? Jak podaje Fly4free, "z nieoficjalnych informacji udało się ustalić, że węgierska linia ma pewne opóźnienia w dostawach nowych Airbusów A321neo i w efekcie musi nieco przycinać swoją siatkę połączeń, choćby tymczasowo".

Zobacz także

Wizzair musi przesunąć też inaugurację połączenia z Krakowa do Barcelony o kilkanaście dni – według obecnego rozkładu loty na tej trasie będą realizowane od 13 lipca. Podobnie jest w przypadku lotów do Mediolanu-Malpensa i Trondheim, które miały zostać uruchomione na początku lipca, a start przesunięto na 13 i 14 lipca.

Warto wspomnieć, że Wizzair zdecydował się także na "cięcia" kilku tras w innych krajach. W systemie rezerwacyjnym od maja nie ma już połączeń z Luton do Oslo oraz Stavanger, a także z Pragi do Luton.

ZOBACZ TAKŻE:

• Wizz Air zamyka trzy trasy z Polski. Jedna z nich znika zaledwie po dwóch miesiącach

• Bagaż podręczny i rejestrowany w Wizzair. Sprawdź wymiary i ceny bagażu

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC