Zamknij

Wizzair zmienia trasy. Nie będzie latał nad Iranem i Irakiem

Redakcja
10.01.2020 13:26
Wizzair
fot. Pixabay

Z powodu zaostrzającego się konfliktu pomiędzy USA a Iranem wiele linii lotniczych postanowiło zmienić trasy swoich lotów w regionie Bliskiego Wschodu. Do grona tych przewoźników dołączył także Wizzair, który ma w swojej ofercie przeloty do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zmiany spowodują wydłużenie czasu podróży i wymuszą konieczność międzylądowań. Dotyczy to również połączeń z Polski. 

Jak podaje portal Pasażer.com, Wizzair podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu tras przelotowych przebiegających nad terytorium Iranu i Iraku do czasu ustabilizowania się sytuacji.

Wizzair: zmiana tras i wydłużony czas podróży

Wszystkie loty Wizzaira do Zjednoczonych Emiratów Arabskich (lotniska w Dubaju), poza lotami z Polski, będą odbywać się bezpośrednio okrężną drogą nad Egiptem oraz Arabią Saudyjską. Loty powrotne mają z kolei odbywać się przez Larnakę (Cypr), gdzie konieczne będzie międzylądowanie.

Wizzair do Zjednoczonych Emiratów Arabskich lata z lotniska w Katowicach. W tym przypadku loty w obie strony mają odbywać się z międzylądowaniem w Larnace. Pozostała część trasy do i z Emiratów ma przebiegać tak jak wszystkie pozostałe połączenia Wizzaira do tego kraju.

Zobacz także

Wprowadzenie tras alternatywnych (w celu ominięcia zagrożonych obszarów Iranu i Iraku) spowoduje wydłużenie łącznego czasu podróży i w rezultacie wpłynie na ładowność samolotu, kwestie operacyjne i czas pracy załogi. 

Węgierski przewoźnik do Dubaju lata też z Budapesztu, Sofii, Bukaresztu i Klużu-Napoka.

Na zmianę tras swoich samolotów i  ominięcie przestrzeni powietrznej Iranu zdecydowała się również linia LOT. Przedstawiciele narodowego przewoźnika podkreślają, że w obecnej sytuacji priorytetem spółki jest bezpieczeństwo.  

ZOBACZ TAKŻE:  Trump: jak długo jestem prezydentem USA, Iran nie będzie miał broni atomowej

Źródło: pasazer.com

___

RadioZET.pl/NC