Zamknij

Właściciel Wizzaira chce stworzyć nową, tanią linię lotniczą. Pierwsze loty w przyszłym roku

Redakcja
27.12.2018 16:20
pokład samolotu
fot. Shutterstock

Amerykański fundusz Indigo Partners, który jest założycielem i największym udziałowcem linii Wizzair, zapowiedział stworzenie na bazie przewoźnika Enerjet zupełnie nowej taniej linii, która ma podbić kanadyjski rynek. Według wstępnych zapowiedzi, linia ma działać na podobnych zasadach jak Ryanair.

Jak podaje Fly4free.pl, Indigo Partners przekształci mało znaną kanadyjską linię czarterową Enerjet w low-costowego przewoźnika. Szczegóły nie są jeszcze znane – wiemy tylko tyle, że Enerjet z pewnością zmieni nazwę, a pierwsze loty zacznie wykonywać we wrześniu 2019 roku.

Tania linia podbije nowy kontynent?

– To bardzo ekscytujące wieści dla Kanadyjczyków – powiedział Tim Morgan, prezes Enerjet, który zostanie również prezesem nowej linii lotniczej.

Trudno się z tym nie zgodzić, biorąc pod uwagę fakt, że rynek lotniczy w Kanadzie zdominowany jest przez linie Air Canada i WestJet, które windują wysokie ceny biletów.

Nowy, tani przewoźnik ma być kolejną linią lotniczą, którą tworzy Bill Franke, uchodzący za jednego z guru taniego latania. Znany amerykański inwestor oprócz Wizzaira współtworzył szereg tanich linii na całym świecie – Spirit oraz Frontier Airlines w USA, Tiger Air w Singapurze czy Volaris w Meksyku i uchodzi za prawdziwego eksperta w branży.

Zobacz także

Zobacz także

Źródło: fly4free.pl

___

RadioZET.pl/NC