Zamknij

Niecodzienne spotkanie na górskim szlaku. To wideo podbija sieć

26.01.2021 10:44
Włochy. Niecodzienne spotkanie na górskim szlaku, to wideo podbija sieć
fot. SHUTTERSTOCK

Do niecodziennej sytuacji doszło na szlaku we Włoszech. Narciarz biegowy na górskiej ścieżce dostrzegł ogromne ptaszysko, które po chwili zaczęło iść w jego stronę. Mężczyzna wyciągnął telefon i zaczął filmować to wyjątkowe spotkanie. Nagranie szybko podbiło sieć.

Górskie spacery stale cieszą się dużą popularnością. To doskonała okazja, by pooddychać świeżym powietrzem, zrelaksować się, a to wszystko w otoczeniu wspaniałych widoków. Nierzadko podczas takich wędrówek można spotkać mieszkańców okolicznych lasów. Najczęściej można zobaczyć jelenie, rzadziej niedźwiedzie odciski łap. Niewielu jednak osobom przyszłoby do głowy, że na górskim szlaku można spotkać... głuszca!

Włochy. Głuszec na górskim szlaku hitem sieci

Do zaskakującego spotkania z tym ogromnym ptaszyskiem doszło na górskich szlaku we Włoszech. Narciarz biegowy na ośnieżonej ścieżce wiodącej między drzewami dostrzegł czarne zwierzę. Podjechał bliżej ptaka i usiadł niedaleko niego. Wtedy okazało się, że to głuszec, duży ptak z rodziny kurowatych.

Zwierzę, wyraźnie zainteresowane mężczyzną, podeszło do niego i zaczęło wydawać dźwięki. W pewnym momencie było tak blisko narciarza, że ten, dla bezpieczeństwa, musiał się trochę odsunąć. To niecodzienne spotkanie zostało sfilmowane, a wideo szybko stało się hitem sieci.

Jak podaje portal Wp.pl, według włoskich mediów wideo powstało w ośrodku narciarskim Val Palot w Lombardii. Zostało nakręcone przez leśniczego, dlatego mężczyzna ma tyle odwagi w kontakcie ze zwierzęciem.

RadioZET.pl/Wp.pl