Zamknij

Włochy łagodzą kolejne restrykcje. Zmiany mają obowiązywać od 5 lipca

21.06.2021 11:22
Włochy
fot. Shutterstock

Mamy doskonałą wiadomość dla osób, które chcą się wybrać w tym roku na wakacje do Włoch. Europejski kraj łagodzi kolejne obostrzenia. Zobaczcie, jakie zmiany mogą wejść w życie już 5 lipca.

Już jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że włoski rząd podjął decyzję o złagodzeniu licznych restrykcji na terytorium kraju. Wówczas chodziło zniesienie w większości regionów godziny policyjnej, a także o objęcie kolejnych części państwa tzw. białą strefą - czyli tą o łagodniejszych obostrzeniach.

Wygląda na to, że w kolejnych dniach władze Włoch znów poluzują pandemiczne zasady. Tym razem rzecz będzie dotyczyła noszenia maseczek na zewnątrz.

Włochy łagodzą kolejne restrykcje. Zmiany mają obowiązywać od 5 lipca

W ostatnich tygodniach sytuacja pandemiczna we Włoszech znacznie się poprawiła. W tej chwili w kraju notuje się średnio 26 przypadków zakażenia koronawirusem na 100 tysięcy mieszkańców, w związku z czym rząd podjął decyzję o złagodzeniu obostrzeń.

W najbliższym czasie dowiemy się, czy zniesiony zostanie tutaj wymóg noszenia maseczek ochronnych na zewnątrz. Właśnie tę zmianę chcą wprowadzić władze, jeśli statystyki dotyczące zachorowań na COVID-19 nadal będą wyglądały tak obiecująco.

Zniesienie nakazu noszenia maseczek miałoby wówczas obowiązywać od 5 lipca i tym samym stanowiłoby zachętę dla osób, które myślały o udaniu się tutaj na urlop.

Przypominamy, że większa część kraju klasyfikowana jest jako tzw. biała strefa, czyli ta o minimalnych restrykcjach. W regionach należących do tej grupy pozostaje konieczność zachowania dystansu społecznego, noszenia maseczek na zewnątrz, a także limit gości przy jednym stoliku w środku restauracji (maksymalnie może siedzieć przy nim 6 osób).

Źródło: Onet