Zamknij

Włochy wprowadzają jedne z najbardziej surowych obostrzeń pandemicznych na całym świecie

20.09.2021 15:06
Turyści we Włoszech
fot. Shutterstock

Władze Włoch podjęły decyzję o zaostrzeniu przepisów pandemicznych na terenie kraju. Od 15 października paszport covidowy będzie niezbędny w każdym miejscu pracy w kraju - będą musieli okazywać go pracownicy wszystkich sektorów. W przypadku jego braku będą ponosić surowe konsekwencje.

Pandemia koronawirusa przybiera na sile. Czwarta fala trawi wiele państw mimo tego, że na całym świecie działają programy szczepień przeciw COVID-19. Rządy krajów podejmują decyzje o kolejnych restrykcjach, które mają na celu nie tylko zahamowanie przyrostu zachorowań, ale też nakłonienie wahających się osób na zaszczepienie.

Właśnie dlatego Włosi już niebawem będą musieli zmierzyć się z jednymi z najbardziej surowych zasad pandemicznych na świecie. Rząd podjął bowiem decyzję, że każdy pracownik w kraju będzie musiał okazać w pracy certyfikat o zaszczepieniu, negatywny wynik testu lub zaświadczenie o wyzdrowieniu z COVID-19.

Włochy wprowadzają jedne z najbardziej surowych obostrzeń pandemicznych na całym świecie

Włoski rząd podjął decyzję o wprowadzeniu kolejnych obostrzeń pandemicznych w kraju. Tym razem uderzą one mieszkańców państwa. Rzecz bowiem ma dotyczyć rozszerzenia wymogu posiadania certyfikatu covidowego w kolejnych miejscach.

Tym razem władze chcą, aby pracownicy wszelkich firm i branż musieli okazywać zaświadczenie o zaszczepieniu, negatywnym wyniku testu lub wyzdrowieniu z COVID-19. Nowe zasady mają wejść w życie już 15 października.

Włoski minister zdrowia Roberto Speranza poinformował, że wprowadzenie wymogu posiadania certyfikatu covidowego przez pracowników ma zapewnić większe bezpieczeństwo w różnych miejscach pracy, a do tego ma nakłonić niezdecydowanych do zaszczepienia się.

W przypadku nieposiadania paszportu covidowego pracownik będzie zawieszany w swoich obowiązkach, ale nie zostanie wyrzucony z pracy. Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

Źródło: Onet