Zamknij

Europejski kraj znosi obowiązek testu dla turystów. To ulubione miejsce Polaków na wakacje

22.06.2021 08:43
Turystka we Włoszech
fot. Shutterstock

Mamy dobrą wiadomość dla osób, które chcą w te wakacje wybrać się do Włoch. Rząd europejskiego państwa podjął decyzję o tym, że zniesie testy dla turystów. Sprawdźcie, od kiedy będą obowiązywać nowe zasady.

W ostatnim czasie pisaliśmy o tym, że Włochy łagodzą kolejne restrykcje pandemiczne. Władze postanowiły po kilku miesiącach znieść godzinę policyjną i zastanawiają się również nad zlikwidowaniem nakazu noszenia maseczek ochronnych na zewnątrz. Jednak to nie koniec dobrych wiadomości.

Właśnie dowiedzieliśmy się, że od teraz wybrane grupy turystów nie będą musiały wykonywać testu przed podróżą do Włoch. Sprawdźcie, czy was również to dotyczy.

Włochy znoszą obowiązek testu dla turystów. To ulubiony kraj wakacyjny Polaków

Jeżeli planujecie w tym roku podróż do Włoch, ta wiadomość na pewno was ucieszy. Rząd kraju podjął decyzję o tym, że wybrane grupy osób nie będą musiały wykonywać testu na koronawirusa przed planowanym urlopem.

Już od teraz turyści, którzy zaszczepili się przeciw COVID-19 albo są ozdrowieńcami, nie muszą wykonywać badania na obecność patogenu. Wszystko dzięki temu, że władze Włoch zaakceptowały unijny certyfikat COVID-19.

Zanim wyjedziecie do Włoch, musicie pamiętać o tym, że powinniście przyjąć dwie dawki szczepionki minimum 14 dni przed podróżą. I musi być to szczepienie za pomocą preparatów, które uznawane są w UE. Nie wiadomo natomiast, ile czasu musi upłynąć, aby ozdrowieńcy mogli dostać się do kraju bez testu.

Osoby, które nie należą do żadnej z wyżej wymienionych grup, muszą wykonać badanie na koronawirusa na 48 godzin przed wycieczką. Z tego obowiązku zwolnione są dzieci poniżej 6. roku życia.

Źródło: Fly4free