Zamknij

Turystka poszukiwana przez policję za selfie. Wspięła się na starożytny zabytek

20.08.2020 10:27
Turystka wspięła się na zabytek w Pompejach
fot. Shutterstock

Turystka wspięła się na jeden ze starożytnych murów w Pompejach, by zrobić sobie selfie. Teraz kobieta jest poszukiwana przez policję. Grozi jej bardzo wysoka grzywna, a nawet rok więzienia. 

Poszukiwania przez policję rozpoczęły się po tym, jak zdjęcia robiącej sobie selfie kobiety, stojącej na szczycie starożytnej łaźni, obiegły internet. Post wywołał burzę w sieci. 

Włochy. Turystka wspięła się na starożytny zabytek 

Do niecodziennego zdarzenia doszło 15 sierpnia. Kobieta, której tożsamość jest wciąż ustalana, wspięła się na jeden z murów w Pompejach. Kierownictwo muzeum określiło zachowanie turystki jako "skandaliczne" - swoim działaniem narażała siebie na niebezpieczeństwo, a jednocześnie mogła zniszczyć starożytny zabytek. 

Policja próbuje znaleźć kobietę za pomocą mediów społecznościowych i nagrań z monitoringu. W ustaleniu tożsamości turystki mają też pomóc imienne bilety. 

Jak podaje agencja ANSA, kobieta zostanie oskarżona o złamanie zakazu wspinaczki na zabytki Pompejów. Grozi jej grzywna w wysokości trzech tysięcy euro (około 13 tys. zł) oraz kara pozbawienia wolności nawet do roku. 

Zabytkowy kompleks Pompejów jest chroniony prawem. Obowiązujące przepisy zabraniają wspinania się, siadania, a także opierania się o mury znajdujące się na tym terenie. 

Źródło: Mirror.co.uk