Zamknij

Zaskakujący efekt kwarantanny we Włoszech. Przejrzysta woda w kanałach Wenecji

Redakcja
19.03.2020 10:50
Wenecja
fot. pixabay

Wenecja, która od lat zmagała z nadmierną turystyką, teraz jest opustoszała i oddaje panowanie naturze. Mieszkańcy miasta zauważyli, że woda w kanałach stała się czysta i przejrzysta. Bez problemu można wypatrzeć pływające przy dnie ryby. Zmiany można dotrzeć też w innych włoskich miastach. 

Włochy są jednym z krajów najmocniej dotkniętych pandemią koronawirusa. Ogólnonarodowa kwarantanna trwa tam już od dwóch tygodni. Ulice włoskich miast są puste, a poziom zanieczyszczenia powietrza spadł. Ogromne zmiany widać między innymi w Wenecji. Okazuje się też, że tak przejrzystej wody w kanałach nie pamiętają nawet najstarsi mieszkańcy.

Włochy. Natura wraca do życia

W niektórych miejscach w Wenecji woda stała się tak niezmącona i czysta, że widać przez nią to, co znajduje się na dnie - nawet niewielkie rybki. "Kanały Wenecji stały się ostatnio czyste, niczym górskie strumienie" - żartują mieszkańcy. 

W sieci pojawiają się zdjęcia i nagrania, które pokazują, jak w obliczu niebezpiecznej dla ludzi pandemii, natura wraca do życia. 

Zobacz także

Nie tylko w Wenecji widać zmiany. W sieci można znaleźć zdjęcia i nagrania delfinów, które pojawiły się u wybrzeży Cagliari na Sardynii.

Zobacz także

Dlaczego woda w kanałach Wenecji jest tak czysta? 

W rozmowie z serwisem CNN władze Wenecji wyjaśniły, co sprawia, że woda w kanałach jest tak przejrzysta. Rzecznik biura burmistrza włoskiego miasta tłumaczy, że powodem jest mniejszy ruch na kanałach, co powoduje, że osad, który zwykle unosi się na powierzchni, pozostaje na dnie. Rzecznik dodaje, że w ostatnim czasie poprawiła się jednak jakość powietrza. "Jest zdecydowanie mniej zanieczyszczone, ponieważ ruch tramwajów wodnych i łodzi jest mniejszy niż zwykle ze względu na ograniczony ruch w mieście" - powiedział.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację 

Zobacz także

___

RadioZET.pl/NC