Zamknij

Włoska wyspa Isola delle Femmine wystawiona na sprzedaż. Cena zwala z nóg

Dominik Gołdyn
26.03.2019 22:17
Włoska wyspa Isola delle Femmine wystawiona na sprzedaż. Cena zwala z nóg
fot. YouTube

Isola delle Femmine, dziki i nieskazitelny atol niedaleko Palermo z XVII-wieczną kamienną wieżą, jest wystawiona na sprzedaż od miliona euro – to równowartość willi w Toskanii lub apartamentu na Manhattanie.

W ekskluzywnym materiale CNN Travel donosi, że wyspę sprzedaje arystokratyczna rodzina mająca problemy finansowe z utrzymaniem tej nieruchomości, w której posiadaniu jest od stuleci. Wyspa pierwotnie była w sprzedaży po znacznie wyższej cenie, lecz ze względu na brak zainteresowania stawka została znacznie obniżona.

– Początkowo cena wynosiła 3,5 miliona euro, ale biorąc pod uwagę to, że nie pojawił się żaden kupiec, obniżyliśmy ją do elastycznego przedziału od 1 do 3 milionów euro – powiedział w rozmowie z CNN Travel agent nieruchomości Riccardo Romolini. „Oferta kupna wyspy za kwotę około 2 milionów euro byłaby dla nas bardzo interesująca” – dodał. 

Isola delle Femmine wystawiona na sprzedaż

Niezamieszkana, owalna wyspa jest częścią morskiego rezerwatu przyrody, a ze względu na brak turystów – ekskluzywnym miejscem do nurkowania głębinowego i snorkelingu. Atol zamieszkuje również bogata fauna i flora z rzadkimi gatunkami roślin, natomiast rafa koralowa wokół wyspy jest domem dla homarów, ukwiałów czy madrepor.

 – Ta wyspa od zawsze była skarbem naszej rodziny, ale nie ma sensu usilnie trzymać się czegoś, z czego już nie korzystamy – mówi Paola Pilo Bacci, hrabina, której rodzina jest właścicielem wyspy od XVII w. „Kupiec mógłby tchnąć nowe życie w wyspę i odbudować majestatyczną wieżę, której potrzebna jest renowacja”.

Zobacz także

Wyspa ma niezwykle bogatą historię. Została zamieszkana już w czasach starożytnej Grecji i Rzymu, dowodem na to są zachowane kamienie i relikty oraz ruiny powstałej w tamtym okresie wieży. Stanowiła ona część fortyfikacji obronnej, która miała chronić wybrzeża Sycylii przed atakami saraceńskich piratów. Podczas II wojny światowej forteca została zbombardowana przez amerykańską marynarkę, a później wykorzystana przez nich jako placówka wojskowa do patrolowania okolicy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Domy za 1 euro. Nietypowe ogłoszenia w 15 miejscowościach

RadioZET.pl/CNN Travel/DG