Zamknij

Włoskie miasteczka dopłacą do czynszu pracownikom zdalnym. Chcą zachęcić ludzi do przeprowadzki

11.05.2021 14:24
Toskania
fot. Eastnews

Jeżeli pracujesz zdalnie i masz ochotę przenieść się na trochę w inny zakątek świata, ta informacja jest właśnie dla ciebie. Włoskie miasta poszukują teraz chętnych do przeprowadzki. Żeby móc skorzystać z takiej oferty, musisz być pracownikiem zdalnym, a do tego musisz zadeklarować chęć wyjazdu na przynajmniej 2 miesiące.

Pandemia koronawirusa wywróciła nasze życie do góry nogami. Duża część z nas przez szerzącą się zarazę zmieniła tryb pracy na zdalny. Pozamykaliśmy się w domach, aby zadbać o zdrowie swoje, bliskich, ale też po to, żeby nie narażać innych na ewentualnie zakażenie.

Jeżeli wy także od długiego czasu pracujecie z domu, a marzycie o zmianie środowiska, koniecznie zapoznajcie się z tą ofertą. Włoskie miasta zachęcają bowiem teraz pracowników zdalnych do przyjazdu w swoje progi. Jak to robią? Oferują im częściowe pokrycie czynszu i inne profity. Zobaczcie, co trzeba zrobić, aby móc przez chwilę popracować z jednego z najpiękniejszych zakątków na świecie.

Włoskie miasteczko dopłaci do czynszu pracownikom zdalnym Chce zachęcić ludzi do przeprowadzki

Włoskie miasta Santa Fiora w Toskanii i Rieti w Lazio oferują pracownikom zdalnym dopłatę do czynszu, byle tylko zdecydowali się na przeprowadzkę tutaj. Aby być branym pod uwagę w programie tych dofinansowań, trzeba jednak spełnić kilka warunków. Jednym z nich jest praca z domu. Drugim z kolei jest deklaracja wyjazdu na przynajmniej 2 miesiące. 

Santa Fiora to niewielka miejscowość, która znajduje się w centrum malowniczej Toskanii. Miasteczko liczące 2,5 tys. mieszkańców zachęca pracowników zdalnych wieloma profitami. Przede wszystkim oferuje dopłatę do czynszu w wysokości nawet 50 proc. Pracownik jednak musi najpierw sam wynająć sobie tutaj dom na okres od 2 do 6 miesięcy. Co ważne, władze miasta przygotowały dla chętnych stronę internetową, która skupia nieruchomości na wynajem. Warto się jednak pospieszyć, gdyż oferta cieszy się podobno bardzo dużym zainteresowaniem.

Z kolei Rieti, które znajduje się tak naprawdę całkiem niedaleko stolicy Włoch, oferuje możliwość dopłat do czynszu dla chętnych przyjeżdżających tutaj na okres nawet powyżej 6 msc. W dodatku można też liczyć na dofinansowanie, jeśli się będzie wynajmowało dom w bliskiej okolicy tego miejsca.

Skusilibyście się na taką ofertę?

Źródło: Fly4free